افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 28 نوامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

از چور در کمیسیون انتخابات بیشتر بدانید

اعضای کمیسیون انتخابات (کمیشنران) با بسیار بی شرمی موفق شدند تا هریک مبلغ یک صد هزار افغانی را از برج حمل سال جاری تا ختم سال 1393 به اساس حکم جناب کرزی صاحب از کد 91 بدست آورند.

شما خود قضاوت کنید اینها هریک در ماه هشت هزار دالر معاش دارند طوریکه همه دارای خانه های شخصی هستند.

 

این در حالی است که دوکتوران شفاخانه نور و برخی از افسران ارتش و تعدادی از اعضای پولیس چند روزی اعتصاب کاری نمودند که از دو ماه به این طرف معاش ماهوار شان تادیه نکردیده است.

 

کمیسیون انتخابات ۹ نفر کمیشنر دارد طوریکه هر کدام :

کرایه منزل هرکدام در هر ماه = یکصد هزار افغانی

کرایه مجموعی = نهصد هزار افغانی

 

هرکدام شان ۸۰۰۰ دالر معاش دارند.

دو موتر ضد مرمی برای هر کدام شان همرا با ۱۵ محافظ و یک نفر یاور از ریاست امنیت دهم.

 

هرکدام شان دو دانه لب تاب از کمپنی Apple و ایفون 5s و Ipad که به اساس فشار بالای دارالانشای کمیسیون خریداری شده و قیمت هر کدام از 1500 دالر بالا است.

 

هرکدام دو دو نفر مشاور دارند که مشاوران شان هم اعضای خانواده دختر و یا هم پسرشان هستند معاش هرکدام مبلغ ۱۵۰۰ دالر در ماه است.

 

البته بعد از انتخابات ریاست جمهوری و شورای ولایتی هرکدام شان شروع به خرید و ساختن خانه دو و سه منزله کرده اند.

جناب پوهاند حسین کرزیوانی که در رشته زمین شناسی تخصص دارد در قصابه یک اپارتمان۱۵۰ هزار دالری و یک خانه ۲۲۰ هزار دالری خریداری کرده و فعلا در خانه کرایی دولتی زندکی می کند.

 

جناب رییس کمیسیون که در غصب و کرفتن زمین شهرت دارد یک خانه مثلی قصر از طرف دولت برایش در شش درک کابل به کرایه کرفته شده طوریکه خود شان یک خانه به مبلغ 500 هزار دالر در خوشحال خان ساخته است.

 

جناب معاون صاحب کمیسیون عبدالرحمن هوتکی که خود خانه شخصی در خیرخانه دارد و با شرکت ساختمانی هیواد سهم دار است. خانه دولتی گرفته است.

 

جناب منشی کمیسیون کلالی اڅکزی هم یک اپارتمان در گلبهار از سه ماه می شود خریداری کرده است ولی فعلا در خانه کرایی دولتی زندکی می کند.

 

لیلا احراری یک خانه در قصر بختاور دارد و یک خانه هم در کارته نو کابل ولی فعلا در خانه دولتی زندکی می کند.

 

شریفه زرمتی یک خانه در کارته چهار دارد و یک اپارتمان هم در قصبه خریداری کرده است ولی فعلا در خانه دولتی زندکی می کند.

 

جناب ویس احمد برمک یک خانه چهار منزله در خیرخانه دارد طوریکه قبلا در یک خانه دو منزله زندکی می کرد حالا در قلعه نجار یک خانه سه منزله دارد که به موسسه نی به کرایه داده است و خودش هم با جناب معاون کمیسیون یکجا سهم دارد شرکت ساختمانی هیواد است و در خانه دولتی زندگی می کند.

 

جناب بختیاری یک خانه در کارته چهار به مبلغ ۳۰۰ هزار دالر خریداری کرده و یک خانه در شهرک حاجی نبی دارد ولی فعلا در خانه کرایی دولتی زندکی می کند.

 

قاضی سلیمان حامد که هیچ نوع اسناد تحصیلی از مدرک قضا و دادستانی ندارد، یک خانه در خوشحال خان دارد و یک خانه هم در مکرویان خریداری نموده است ولی فعلا در خانه کرایی دولتی زندکی می کند.

 

جالب اینجا است که همه منازل شخصی خود را رها کرده و در خانه های کرایی دولتی زندکی می کنند طوریکه خانه های خود را به کرایه داده اند چون کرایه خانه دولتی پیش از پیش برای شان پرداخته شده است.

 

نکته دیکر اینکه همه اینها قبل از اینکه به کمیسیون معرفی شوند هیچ کدام شان دو خانه نداشتند حتی بعضی شان مثلی لیلا، کلالی و شریفه در خانه های کرایی زندکی می کردند.

 

این واقعیت قضایا در کمیسیون به اصطلاح مستقل انتخابات بود. اکر کسی در این مورد ادعا دارد می تواند از ریاست مالی و اداری کمیسیون در مورد معلومات بگیرد و در چندین مورد اسناد موجود است که اینها خود پول هایی که از طرف ملل متحد برای برگزاری انتخابات کمک شده بود، بین خود تقسیم کردند. طوریکه جناب برمک مسوول کمیسیون با یوناما هم می باشند وی چون در این مورد مهارت دارد توانسته است تا با بعضی از کارمندان یوناما زمینه چور را برای خود و کمیشنران مساعد بسازد.

 

با احترم

خالد اوریا و منصور فرید

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار