افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 7 فوریه , 2015 لینک کوتاه خبر :

از ولایت هرات تا وزارت معادن

صبا کارنامه درخشانی در امر قدرت و حکومت محلی دارد و تحصیلات و تخصص مرتبط با وزارت معادن و صنایع که می تواند نوید بخش اغاز برگ جدیدی در این ثروت ملی و منابع طبیعی باشد اگر…

 

داوودشاه صبا والی اسبق ولایت باستانی هرات که علیرغم تمام خدمات و اصلاحات خود در این ولایت با توطئه ها و دسیسه چینی ها و تهدیدات بالقوه و بالفعل زورمندان محلی متضرر شده و باندهای مافیایی در استانه فروپاشی از سمت خود استعفا داد.

 

وی که کارنامه درخشانی از خود در امر قدرت و حکومت محلی برجای نهاده است و تحصیلات و تخصص مرتبط با وزارت معادن و صنایع را دارد می تواند نوید بخش اغاز برگ جدیدی در این ثروت ملی و منابع طبیعی باشد اگر…

 

اگر بگذارند! اگر ریشه های دوانیده شده در فساد اداری و جیب های مالامال از رشوت و اختلاس که به همان میزانی که در ادارات مربوطه ولایت هرات بود یا حتی بیشتر در وزارتخانه ای سودآور و غنی به صبا اجازه اصلاحات و تحولات مدنظر غنی و عبدالله را بدهند.

 

داوود شاه صبا وزیر معادن دولت وحدت ملی متشکل از تیم های تحول و تداوم و اصلاحات و همگرایی درحالی با رای قاطع 146 موافق 74 مخالف 13 ممتنع 10 باطل به این سمت منصوب شد که معادن افغانستان در بلاتکلیفی قانون به تصویب نرسیده بسر می برند.

 

از ولایت هرات تا مشاوره رییس جمهور پیشین تا وزارت معادن راهی بر داوودشاه صبا گشوده شده است تا دکترای زمین شناسی خود را در مرتبط ترین سمت حکومتی با کارایی و کفایت و تعهد بیامیزد و تحول و اصلاحاتی بنیادی در این بخش پدید آورد.

 

روزهای خوش وزارت معادن با داکتر داوودشاه صبا در پیش است و این می تواند اغازگر ممانعت از بهره برداری و انکشاف بی رویه، صادرات غیرمعیاری و شبانه، تصویب و توشیح هرچه سریعتر قانون معادن و منابع طبیعی و کوتاه شدن دست مستشاران خارجی از امتیازات ملی باشد.

 

ضمن عرض تبریکات صمیمانه به وی باید خاطرنشان کرد رشته های درهم گره خورده رشوت و اختلاس و باندبازی و مافیای قاچاق منابع طبیعی و فرصت طلبی بیگانگان عزم جزم و همت بلندی می طلبد که نه تنها به استعفای اجباری نینجامد بلکه موفق ترین وزارتخانه را از آن خود نماید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار