افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 4 آوریل , 2015 لینک کوتاه خبر :

از مستشار سفارت افغانستان در فرانسه بخوانید

شخصی بنام ادریس امانی رییس پیشین منابع بشری وزارت امور خارجه كه اكنون به حیث مستشار در سفارت افغانستان در فرانسه ایفای وظیفه می نماید، مدت چهار سال و هفت ماه می شود در این پست مشغول است و در این مدت هیچ نوع دست آوردی برای افغانستان نداشته كه دلیل اش هم عدم داشتن سواد كافی و تحصیلات عالی می باشد.

 

در این مدت با استفاده از شناخت و دستكی های كه در ریاست منابع بشری دارد در جدول كسانی كه زمان ماموریت شان سه سال شده در نمایندگی های افغانستان در خارج عمداً ذكر نگردیده كه موصوف خلاف همه پرنسیپ های مقرری به كار خود ادامه می دهد.

 

قرار معلومات از همكاران خود شان در پاریس ایشان یك انسان دایم الخمر بوده و حتی ساعات رسمی در دفتر قونسلی سگریت و نوشابه الكولی در پیش روی مراجعین قونسلی استفاده می كند.

 

چندی قبل یك نفر از هموطنان مقیم پاریس جهت طی مراحل اسناد خویش مراجعه نموده كه ادریس امانی را در حالت غیر نورمال دیده كه سگریت بدست و با صحبت های پوچ و بی ارزش كه شایسته یك دیپلومات نیست كار این شخص را اجرا نموده است، ایشان حكایت حالت آن را برایم نمود كه سخت به حال كشور گریستم و به مسوولین تصمیم گرینده وزارت خارجه نفرین فرستادم.

 

شما همه تان از بد اخلاقی قبلی بیسواد بودن آقای ادریس امانی نیز خبر داریند اما موصوف مدت بدینسو دختران جوان و بد اخلاق را به عنوان استاژر استخدام می نماید و با آنها كار های دور از انسانیت و آنهم در داخل سفارت كه خانه ملت افغانستان است انجام می دهید.

 

همچنان مراجعین قونسلی كه از طبقه اناث باشد آقای امانی به دفتر خود خواسته ساعت ها با آنها صحبت های بی ربط نموده و از آنها تفاضای شماره تماس و در خواست نوشیدن كافی و رفتن بیرون را می نماید كه سخت متاثر كننده است.

 

بنابر این از رهبری بی خبر وزارت خارجه كه تااكنون مسوولین منابع بشری با چل و نیرنگ خود لیست مدت ایفای وظیفه ادریس امانی كه بالاتر از موعد تعیین شده و خلاف اصول و أنصاف در پاریس بدون هیچ نوع موثریت كار خود را ادامه می دهد تقاضا به عمل میاید هر چه عاجل تصمیم را در مورد فراخانی موصوف به كابل و معرفی آن به ارگان های عدلی و قضائی روی دست گرفته تا باشد عدالت واقعی به اجرا درآید.

 

بااحترام

كارمند وزارت

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار