افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 28 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

از سوی رئیس جمهور کرزی: جنرال غلام فاروق بارکزی به حیث مسئول انتقال زندان بگرام به دولت کابل تعیین شد.

جنرال غلام فاروق بارکزی بحیث قوماندان عمومی پولیس نظامی، مسئول انتقال زندان بگرام و سایر توقیفگاه ها به  دولت افغانستان، تعیین شد.
به گزارش خبرگزاری آوا به نقل از اطلاعیه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری،حامد کرزی غلام فاروق بارکزی را بحیث قوماندان عمومی پولیس نظامی، مسئول انتقال زندان بگرام و سایر توقیفگاه ها به حاکمیت دولت افغانستان در بست دگر جنرال، تعیین کرد .
اطلاعیه می افزاید: در مراسمی که قبل از ظهر امروز با حضور معاونین رئیس جمهور و وزیر دفاع ملی برگزار شد، جنرال غلام فاروق بارکزی که قبلاً بحیث رئیس پالیسی دفاعی معاونیت ستراتیژی و پالیسی وزارت دفاع ملی ایفای وظیفه می نمود، طی صحبتی از اعتماد رئیس جمهور تشکر کرد و وعده سپرد که وظایف خویش را به توفیق خداوند در مطابقت با نیازمندی های کشور انجام دهد.

وی اطمینان داد که با قاطعیت از حاکمیت کشور حفاظت کرده و استقلال عدلی و قضایی افغانستان را در زندان بگرام، تحکیم خواهد بخشید.

در ادامه رئیس جمهور کرزی با مهم توصیف کردن وظیفه جدید وی گفت: این انتخاب پس از غور و مشورت صورت گرفت و امیدوارم که جنرال بارکزی تحت رهبری خویش زندان بگرام را به حاکمیت افغانستان در مدت تعیین شده، انتقال دهد و به تمامی حقوق انسانی زندانیان توجه جدی نماید.

رئیس جمهور کرزی به جنرال غلام فاروق بارکزی هدایت داد تا در همکاری با ادارات و ارگان های مربوطه، بعد از اثبات بی گناهی، زندانیان بی گناه را از بند رها سازد.

در این دیدار جنرال بارکزی تصریح کرد: ثابت خواهیم کرد که افغانها می توانند مسئولیت های کشور شانرا به دوش گیرند و هر گونه امور را موفقانه به پیش ببرند.

شایان ذکر است که موافقتنامه واگذاری کنترول و مسوولیت های زندان بگرام به حکومت افغانستان توسط ستر جنرال عبدالرحیم وردگ وزیر دفاع ملی و جنرال جان الن قوماندان عمومی نیروهای ناتو، ماه حوت گذشته در کابل به امضا رسید و مطابق آن زندان بگرام در طی شش ماه پس از امضای این موافقتنامه به طور کامل به حکومت افغانستان واگذار می گردد.

آواپرس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار