افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 16 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

از سرگیری حملات به منطقه دیپلمات ها در افغانستان / انفجار ها خواب از مردم كابل ربود

حمله مهاجمان و انفجاری های پی در پی در شهر كابل بویژه در منطقه وزیر اكبر خان محل استقرار سفارتخانه ها و سكونت دیپلمات های خارجی بامداد روز دوشنبه از سرگرفته شد.

در حالی كه به نظر می رسید درگیری های شب و عصر یكشنبه در كابل بعد از هشت ساعت فروكش كرده باشد اما ساعت یك بامداد روز دوشنبه انفجار راكت وتیراندازی های شدید خواب را از مردم ربود.

خبرهای حاكی از كنترل اوضاع شهر توسط نیروهای امنیتی بود اما با شروع مجدد این انفجارها پیش بینی ها غلط از آب درآمد و گویا حملات زنجیره ای مهاجمان همچنان ادامه دارد.

حملات جدید نیز سفارتخانه های خارجی را هدف قرار داده است.

نیروهای امنیتی برای مبارزه با مهاجمان به دلیل نبود دید كافی در این موقع از شب، مجبور به استفاده از هلی كوپتر شده اند و این هلی كوپترها بر فراز منطقه خارجی نشین وزیر اكبر خان , دائم در حال پرواز هستند و گاه اهداف خود در زمین را مورد حمله قرار می دهند.

حمله مهاجمان مسلح و انتحاری به شهر كابل كه از ساعت 14 روز یكشنبه آغاز شد، تا ساعت 10 شب ادامه داشت اما بعد از سه ساعت توقف باردیگر از بامداد دوشنبه این حملات آغاز شده است.

تیراندازی و انفجار های مهیب ناشی از شلیك راكت و تیراندازی ،كودكان كابلی را به وحشت انداخته است و در حالی كه به دیلیل صدای انفجار بی خواب شده اند در انتظار پایان یافتن این حملات هستند.

تاكنون جزییاتی از تعداد كشته ها و مجروحین نیروهای امنیتی، مهاجمین و غیر نظامیان اعلام نشده است آما آمارهای ضد و نقیض حاكی از كشته شدن 18 مهاجم و تعدادی غیر نظامی در عملیات روز یكشنبه در كابل و شهرهای دیگر بوده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار