افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 29 آوریل , 2015 لینک کوتاه خبر :

از روز جهانی مطبوعات در ولایت بغلان تجلیل به عمل آمد.

در محفلی که به همین مناسبت در تالار کنفرانس های این ولایت تدویر یافته بود، ده ها تن از خبرنگاران، محصلین و اساتید پوهنځی ژورنالیزم و مقامات دولتی بغلان اشتراک نموده بودند.

 

سخنرانان حرف های از مشکلات و پیشرفت های در مطبوعات داشتند.

 

شکریه اصیل رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت بغلان و برگزار کننده این محفل گفت، مطبوعات با همه سیر سعودی اش هنوز مشکلاتی دارد که باید حل گردد.

 

او افزود، تهدیدات امنیتی، عدم دسترسی آسان به معلومات و خود سانسوری از جمله مشکلاتی هستند که خبرنگاران از آن رنج می برند.

 

همایون رهیاب رئیس پوهنځی ژورنالیزم ولایت بغلان با اشاره به کم مهری دولت در حق محصلین رشته ژورنالیزم این ولایت گفت: صد ها محصل رشته ژورنالیزم این ولایت هنوز بی سرپناه اند و در زیر خیمه ها درس می خوانند.

 

او همین مشکل را خیلی مأیوس کننده خواند و افزود اگر وضع به همین منوال دوام کند تاثیرات بدی بر روح و روان این محصلین که خبرنگاران فردا خواهند بود بر جای خواهد گذاشت.

 

از روز جهانی مطبوعات در حالی در بغلان تجلیل به عمل می آید که خیلی از خبرنگاران شکوه های زیاد از مشکلات در عرصه کاری شان دارند.

 

در این محفل محمد ذاکر نوری و بشیر احمد غزالی خبرنگاران تلویزیون آریانا و رادیو آزادی با اهدای لوح تقدیر به آنها، مورد ستایش قرار گرفتند.

 

لوح تقدیری که به گفته شکریه اصیل رئیس اطلاعات و فرهنگ بغلان بخاطر حفظ بی طرفی در گزارشهای شان به آنها تفویض شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار