افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 23 ژوئن , 2014 لینک کوتاه خبر :

از امروز منتظر افشاگری ها باشید!

 

جناب امرخیل به عنوان رییس دارالانشای کمیسیون انتخابات از اعضای ولایتی این کمیسیون درخواست می کرده تا تعدادی از صندوقها را به محل رای دهی نبرده و خود در جای امنی به نفع اشرف غنی احمدزی پر کنند.

  

ستاد انتخاباتی داکتر عبدالله ظهر روز یکشنبه یکم سرطان در یک کانفرانس خبری اسنادی را منتشر کرد که در آن از تقلب جناب ضیاء الحق امرخیل رییس دارالانشای کمیسیون انتخابات پرده بر می‎دارد.

محترم محمد ارسلا مدیر ستاد انتخاباتی تیم اصلاحات و همگرایی در این رابطه اعلام کرد: وظیفه کمیسیون انتخابات این بود که مستقل و بی‌طرف عمل کند ولی عده ای نگذاشتند تا این نهاد بی‎طرفی خود را حفظ کند، به همین دلیل هم ما مجبور شدیم تا خود به افشاگری در این رابطه بپردازیم.

وی گفت: اسناد مختلف و زیادی در دسترس می باشد که نشان دهنده‎ تقلب سازمان یافته کمیسیون انتخابات به نفع یک نامزد است که این اسناد از امروز بصورت منظم همه روزه افشا خواهد شد.

به گفته ارسلا، مدارک مستند و معتبری موجود است که جناب ضیاء الحق امرخیل طی یک تماس تلیفونی، با اعضای کمیسیون انتخابات در ولایات لغمان، ننگرهار، فاریاب صحبت کرده و از آنها می‎خواهد تا به نفع یک نامزد خاص صندوق‎ها را پر کنند.

به این توضیح که جناب امرخیل به عنوان رییس دارالانشای کمیسیون انتخابات از اعضای ولایتی این کمیسیون درخواست می کرده تا تعدادی از صندوقها را به محل رای دهی نبرده و خود در جای امنی به نفع اشرف غنی احمدزی پر کنند.

که این موضوع در صورتی که از سوی کمیسیون مستقل !!! شکایات انتخاباتی مورد بررسی قرار گیرد، می تواند باعث بدنام شدن کمیسیون مستقل!!! انتخابات شود که چه زیبا از آرای مردمی که با جان خود بازی کردند و پای صندوقهای رای آمدند، محافظت و مراقبت کرده است.

هرچند ارسلا نگفت که این نوار صوتی را از کجا بدست آورده اما اذعان داشت این راز را با مقامات دولتی و هر مقامی که بخواهد این مساله را بررسی کند، در میان خواهد گذاشت.

لازم به ذکر است که در روز برگزاری دور دوم انتخابات (شنبه 24 جوزا) ضیاء الحق امرخیل با یک موتر مملو از برگه های سفید رای دهی که ظاهرا قرار بود به دست ملا تره خیل برسد، توسط نیروهای امنیتی کابل بازداشت شد ولی با وجود این تخلف آشکار، مسوولین کمیسیون انتخابات از تعویق کار وی خودداری کردند تا داکتر عبدالله این را بهانه قرار دهد و انتخابات را تحریم نماید.

البته باید به مسوولان تیم داکتر عبدالله گفت باید به گونه ای رفتار کنند که سبب ایجاد خشونت از سوی هواداران خود نشوند زیرا شواهد نشان می دهد که عده ای از مردم بصورت مشکوک مسلح شده اند تا اگر درگیری ای بین طرفداران دو نامزد به وجود آمد، اوضاع را به تنش بکشانند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار