افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 7 می , 2015 لینک کوتاه خبر :

از امتیازات ویژه اعضای کمیسیون انتخابات بخوانید

رییس جمهوری حکومت وحدت ملی در یک اقدام غیر مترقبه برای هشت تن از اعضای کمیسیون انتخابات مبلغ ۳۰ هزار افغانی را خرج دسترخوان حکم صادر کرد. این در حالی است که رییس آن کمیسیون از هنگام تقرر مبلغ ۵۰ هزار افغانی خرج دسترخوان دارد.

 

از سوی دیگر در این روزها زد و خورد بین اعضای کمیسیون بر سر چوکی ریاست این کمیسیون و معاونیت ان وجود دارد، طوریکه سریر احمد برمک دیروز در یک مجلس از رییس کمیسیون خواست تا از مقام کمیسیون استعفا کند که رییس ان را رد و در نتیجه به برخورد فیزیکی بین رییس و سریر احمد برمک انجامید، چون سریر احمد سعی می کند در تفاهم با یک تعداد از اعضای کمیسیون میدان را به نفع خود تغییر دهد.

 

ماموران خدمات ملکی و نظامی از مدت ۳ ماه می شود معاش ندارند ولی اینها همه روز به سفر های خارجی و تقسیم میراث کمیسیون بین خود درگیر اند.

 

این مرض مفلک نه تنها به مرد ها سرایت کرده بلکه به خانم ها نیز طوریکه روز یکشنبه در مجلس که به منظور بحث روی ایجاد کمیسیون اصلاحات انتخاباتی دایر گردیده بود، بین لیلا احراری که از طرفداران تیم اصلاحات و همگرایی است و شریفه وردک که یکی از طرفداران شدید امرخیل رییس اسبق دارالانشای کمیسیون است سرایت کرده است، یکدیگر را به دزدی تقلب و گرفتن پول هنگفت از نامزدان شورایی ولایتی متهم کردند.

 

خلاصه مطلب اینکه جای همه اینها در کمیسیون نه بلکه باید در پشت میله های زندان باشد، مردم افغانستان خواهان تغییرات گسترده در این کمیسیون هستند، دزدان ملت همه چیز را به نفع خود تحریف می کنند. چی اصلاحات باشد و یا هم امتیازات.

 

موترهای ضد مرمی دو عراده، پانزده نفر محافظ امنیتی، معاش هشت هزار دالری، خانه های کرایی به مبلغ صدهزاری، ایفون و آیپد و تقرر سه نفر از اعضای خانواده به مثابه مشاور که دو هزار دالر معاش دارند و هیچ کدام شان حاضری، توانایی و اسناد تحصیلی ندارند تنها فارغان صنف دوازده هستند.

 

با تمامی این همه امتیازات (بیت المال ملت) نتوانستند از انتخابات که یک روند دموکراتیک است نظارت کامل نمایند حالا که هشت ماه از کابینه گذشته است، والی ها و سفرا تا هنوز تعیین نشده همه و همه از دست این ها است که فاقد مدیریت سالم هستند و هیچ نوع توانایی و استعداد در امور انتخاباتی ندارند. مثل مشاوران شان سند های تحصیلی ساخته و بافته خود دارند انهم خارج از امور انتخاباتی.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار