افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 26 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

ارگ پاسخ اظهارات جنجالی دوستم را داد!

%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%aa%d9%85

 

سترجنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری دو روز قبل (دوشنبه) در رابطه به مسایل مختلف کشور اظهاراتی داشتند.

 

این اظهارات در حالی صورت می گیرد، که نیروهای شجاع امنیتی و دفاعی کشور در ولایت ها و نقاط مختلف مصروف نبرد با گروه های تروریستی ودهشت افگن می باشند. همچنان در این مدت تلاش های رئیس جمهور برای جلب اعتماد و اعتبار جایگاه افغانستان در نزد همکاران بین المللی و تامین منابع بیشتر برای توسعه و بازسازی کشور در کنفرانس بروکسل به ثمر نشسته است. با این همه اظهارات معاون اول ریاست جمهوری به عنوان عضو کلیدی درتمام ساختار های تصمیم گیری کشور برای نمونه” کابینه و شورای امنیت” در شرایط کنونی خلاف شأن وجایگاه ایشان می باشد.

 

هم اکنون در پرتو قانون اساسی و دموکراسی نوپای کشور، ظرفیت برای درک متقابل و ایجاد هر نوع بحث در هر سطحی در نهاد های تصمیم گیری و کلان کشور وجود دارد.

 

بهتر خواهد بود تا دیدگاه ها و راهکارهای متفاوت در مراجع تصمیم گیری کلان کشور ارایه و پس از نقد و بررسی همه جانبه روی اجرایی شدن و بهبود امور تصمیم اتخاذ گردد.

 

طرح این نوع مباحث در فضای مجازی و خارج از دایرۀ مراجع تصمیم گیری از یک طرف مانع اصلاحات بنیادی شده و از جانب دیگر فرصت را برای سؤ استفاده دشمنان کشور فراهم می کند.

 

در پرتو قانون اساسی کشور و در مطابقت به اصول حکومتداری خوب، صلاحیت ها و وظایف تمامی اعضای حکومت خصوصاً معاونان محترم ریاست جمهوری، تشخیص و تنظیم یافته است. معاون اول ریاست جمهوری به عنوان یک مقام ملکی از کلیه صلاحیت های قانونی و واگذار شده به ایشان استفاده می نماید.

 

در ضمن ایشان اتهام های جدی را به برخی نهاد های کشور نسبت داده است، که این اتهامات نیاز به بررسی و تحقیقات همه جانبه از سوی نهاد های عدلی وقضایی کشور دارد، تا صحت و عدم آن تثبیت و در مطابقت با قوانین کشور با آن برخورد شود. بدین ترتیب حکومت  همچنان خود را مکلف می داند تا به شکایات آنعده از هموطنان ما که از سوی طالبان و سایر نیروهای درگیر جنگ های اخیر، مرتکب بد رفتاری و جرایم شده اند نیز رسیدگی نماید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار