افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 29 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

ارگ درپی حادثۀ غور اعلامیه مطبوعاتی صادر کرد.

ارگ

 

شماری از شهروندان غور از سوی جنایت‌کاران به‌شکل بی‌رحمانه و گروهی به‌شهادت رسیدند؛ به همین علت ارگ اعلامیه ای را صادر کرد.

 

دستان پلید جنایت‌کاران‌تروریست باردیگر در قریۀ کاسی ولایت غور باخون فرزندان مظلوم و ملکی این وطن آلوده گردید، و نقاب از چهرۀ پلید تروریستان برداشته‌شد. شماری از شهروندان غور درحالی‌که به‌منظور تأمین معیشت زندگی مصروف کار و غریبی بودند، از سوی جنایت‌کاران به‌شکل بی‌رحمانه و گروهی به‌شهادت رسیدند. کشتار متداوم مردم ملکی، تخریب زیرساخت‌ها و ایجاد ممانعت برای توسعه و بازسازی کشور به‌هدف اساسی گروه‌های تروریستی مبدل گردیده‌است.

 

فرزندان دلیر و شجاع این وطن در جبهه های جنگ عرصه را برای جنایت‌کاران تنگ نموده و هرگز اجازه نخواهند داد، تا بار دیگر افغانستان به‌میدانِ برای گروه‌های تروریستی بدل گردد.

 

حکومت و مردم افغانستان از رویداد تروریستی در ولایت غور شدیداً متاثر شده، یک صدا، این جنایت ضدبشری را محکوم می‌کنند. مردم و حکومت افغانستان در وضعیت جاری از یک‌سو مسیر بالندگی وسازندگی را در پیش گرفته و از سوی دیگر در بیش از ده ولایت در برابر گروه‌های تروریستی و دشمنان افغانستان در جنگ قرار دارند.

 

همایش بزرگ شهروندان غور در مراسم تشییع شهدای مظلوم آن ولایت، یک‌بار دیگر نفرت وانزجار مردم را ازگروه‌های تروریستی به‌نمایش گذاشت.

 

همدلی و هم‌صدایی رهبران سیاسی، فعالان جامعه‌مدنی، نمایندگان ولسی‌جرگه و اقشارمختلف در واکنش به‌رویدادهای تروریستی نشان از درک مشترک در قبال سرنوشت جمعی دارد.

 

حکومت‌وحدت‌‌ملی پس از رویداد ولایت غور به‌منظور همدردی و غم‌شریکی بافامیل‌های شهدا و زخمی‌های آن رویداد، هیئت عالی‌رتبه و باصلاحیت را باترکیب ذیل توظیف نموده‌است.

 

–         محمد یعقوب شمس مشاور رئیس‌جمهور در امور اقوام، رئیس هیئت

 

–         عبدالمعروف فضلی مشاور ادارۀ مستقل ارگان‌های محلی، عضو

 

–         محمد عظیم نوریان مدیر عمومی ارتباطات ادارۀ ملی آمادگی برای مبارزه با حوادث، عضو

 

این هیئت وظیفه دارد تا کمک‌های نقدی و عاجل را به‌خانواده‌های شهدا و مجروحین حادثۀ اخیر ولایت غور توزیع نموده و نیز پیام رئیس‌جمهور را به‌خاطر دلجویی به آنان ارائه نماید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار