افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 7 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

ارگ خبر فیلتر شدن وتس آپ و تلگرام را تکذیب کرد!!

ارگ ریاست جمهوری در پیوند به مسدود شدن تلگرام و وتس آپ در برخی از شبکه های مخابراتی گفته که حکومت وحدت ملی به هیچ آدرس و نهادی اجازه مسدود کردن هیچ یک از ابزارهای آزادی بیان را نداده و موضوع منتشر شده اخیر مورد تعقیب و رسیدگی قرار می گیرد.

به تازگی، دو نامه رسمی که از آدرس اداره تنظیم خدمات مخابراتی(اتر) صادر شده، واکنش‌های تند نهادهای حامی و فعالان رسانه‌ای را در پی داشته است.

در یکی از این نامه ها که در ۳۰ میزان سال روان صادر شده از یک شرکت با نام یونین تیلی کام خواسته شده که هر چه عاجل بنا بر حساس بودن موضوع در مورد مسدود نمودن تمام ویب سایت ها، اکونت های فیسبوک و تویتر اشخاص و افراد لست ارسالی این اداره، اقدام و از اجراآت خویش طی ۲۴ ساعت آینده به این اداره اطمینان دهید.

در نامه دیگر که تاریخ صدور آن۱۰ عقرب سال روان است، چنین آمده: طبق هدایت مقامات ذیصلاح، بدون تأخیر در مورد مسدود نمودن خدمات اجتماعی انترنتی تلگرام و وتس آپ اعتبار از تاریخ ۱۰ عقرب ۱۳۹۶ به مدت ۲۰ روز، بدون تأخیر اقدام نموده و از اجراأت خویش به این اداره اطمینان دهید.

هر دو نامه با امضای نقیب الله سیلاب، معاون اداره اترا، صادر شده است.

با این حال ارگ ریاست جمهوری طی بیانیه ای گفته که قانون اساسی افغانستان، آزادی بیان را تضمین کرده است و حکومت وحدت ملی متعهد به اجرا و پاسداری از ارزش های آن می باشد. آزادی بیان برحسب صراحت قانون اساسی از تعرض مصوون بوده و حکومت وحدت ملی خود را مکلف به رعایت و حمایت از آن می داند.

در ادامه اعلامیه ارگ آمده است که اخیراً خبرهایی در پیوند به مسدودشدن (واتساپ و تلگرام) در رسانه ها به نشر رسیده که باعث بروز پرسش ها در اذهان عامه گردیده است.

ارگ گفته که حکومت وحدت ملی در این زمینه تصریح می دارد که به هیچ آدرس و نهادی اجازۀ مسدود نمودن هیچ یک از ابزارهای آزادی بیان را نمی دهد و موضوع منتشر شدۀ اخیر مورد تعقیب و رسیدگی قرار می گیرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار