افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 21 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

ارگ حمله انتحاری به مسجد امام زمان کابل و مسجد جامع غور را محکوم کرد

ارگ ریاست جمهوری در پیامی بیان کرد: جنایت‌کاران تروریست بار دیگر دستان پلیدشان را به‌خون نمازگزاران مسلمان آلوده نمودند و در حملات جداگانه بالای مسجد امام‌ زمان در غرب کابل و مسجدی در ولایت غور، شماری از مردم مومن ما را هنگام نماز شام شهید و مجروح کردند.

در پیام ارگ ریاست جمهوری آمده است، هدف قراردادن مردم در اماکن مقدس و در هر جای دیگر، جنایت ضد بشری و مغایر با تمام ارزش‌های اسلامی و حقوق بشری محسوب می‌شود و عاملین این‌چنین جنایات، مستحق نابودی‌اند.

بیانیه ارگ تصریح می دارد که جنایت‌کاران تروریست که اسلام را برای رسیدن به اهداف شوم شان حربه قرار داده‌اند و به هیچ یک از ارزش‌ها باورمند نیستند، امنیت مردم به‌خصوص نمازگزاران مومن را به‌خطر و تهدید مواجه می‌سازند که این خود اقدام تفرقه‌افگنانه میان مردم متحد افغانستان به‌حساب می‌آید.

اطلاعیه می افزاید اینک باردیگر با جدیت تمام تصریح می‌گردد که گروه‌های تروریستی هرگز به اهداف شوم خود جهت تفرقه‌افگنی موفق نمی‌شوند و به‌زودی از میدان نامشروع مبارزه، توسط نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان سرکوب و نابود خواهند شد.

تروریستان باید بدانند که اعمال جانی و نفرت‌برانگیز شان در جامعۀ متحد و به‌‌‌هم‌پیوستۀ ما نتایجی را به‌همراه نخواهد داشت، زیرا ساکنان این سرزمین در طول تاریخ از هر قوم و مذهب در کنار هم ایستاده و اکنون نیز توطئه‌های دشمنان را با اتحاد وهمبستگی خنثی خواهند کرد.

رئیس‌جمهورمحمداشرف غنی رویدادهای تروریستی شام امروز را به‌شدت نکوهش کرد و به شهدا جنت برین و به زخمی‌ها شفای عاجل استدعا دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار