افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 6 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

ارگ جواب ربانی را داد/ اتمر کارش را با کمال صداقت انجام می دهد!

 

ارگ ریاست جمهوری در یک اعلامیۀ مطبوعاتی در مورد اظهارات اخیر وزیر امور خارجه کشور که خواستار برکناری حنیف اتمر شده بود واکنش نشان داد و ضمن حمایت از مشاور امنیت ملی از سران دولتی خواست تا با اظهارنظرهای بیجا سبب تشویش اذهان عمومی نشوند!

در اعلامیۀ مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری آمده است:

 

در پیوند به اظهارات صلاح‌الدین ربانی در کنفرانس مطبوعاتی، خاطرنشان می‌گردد که سمت مشاوریت امنیت ملی کشور، سمت اجرایی در سکتور امنیتی نیست. مشاور امنیت ملی وظیفۀ خویش را با کمال صداقت به میهن انجام داده و می‌دهد. پیشداوری‌ها در مورد مسوولان سکتور امنیتی به دور از پروسه‌های رسمی که در جریان است، می‌باشد و صرفا سبب تشویش و پراکنده‌شدن تمرکز قوای مسلح در وظایف خطیر گردیده و نیز باعث تشویش اذهان عامه می‌گردد که از آن صرفاً دشمن سود می‌برد.

 

تمام شخصیت‌های که مسوولیت امور کشور را عهده‌دار هستند، در قبال کشور مسوولیت دارند و در خصوص موضوعات باید مسوولانه عمل نمایند.

 

همچنان از تمام شخصیت‌ها، نهادهای سیاسی، مدنی و اجتماعی در کشور توقع می‌رود که نظر به حساسیت وقت و زمان، از درایت کامل کار گیرند و مانع اهداف دشمنان مردم افغانستان گردند که همانا تفرقه‌افگنی در صفوف ملت است.

 

افغانستان امروز میزبان نشست مهم تحت نام پروسۀ کابل خواهد بود که حمایت از آن وظیفۀ ملی و افغانی همه ماست و به‌منظور بیرون‌رفت از چالش‌ها و مشکلات، اکنون اجماع منطقوی و جهانی به‌وجود آمده‌است. مشکل ایجادکردن در روند برگزاری نشست مهم پروسۀ کابل که برنامه ملی می‌باشد، خلاف منافع ملی کشور محسوب می‌شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار