افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 18 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

از ارگ تا بلخ ؛ جنجال برکناری والی بلخ/ حقیقت چیست؟!

اشرف غنی عطا محمد نور

شاید شما هم خبر برکناری عطا محمد نور، والی بلخ را تا الان شنیده باشید. اما این خبر حاشیه های فراوانی برای خود دارد و حقایق پنهانی در آن نهفته است.
یک روزنامه چاپ کابل راپور داد که عطامحمد نور قصد کناره‌گیری ندارد اما اشرف غنی استعفانامه‌‌ای را که سال گذشته در جریان مذاکرات سیاسی از والی بلخ گرفته بود، اکنون دستاویز قرار داده است.

شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری گفته است که عطامحمد نور استعفانامه خود را به ریاست جمهوری تحویل کرده که مورد پذیرش اشرف غنی واقع شده است.

اما روزنامه اطلاعات روز نوشت که عطامحمد نور قصد استعفا از ولایت بلخ را ندارد.

به نوشته این روزنامه، استعفانامه‌‌ای که در اختیار ارگ ریاست جمهوری قرار دارد قدیمی است و اشرف غنی تلاش دارد تا از آن من‌حیث دستاویزی برای برکناری والی استفاده کند.

بر اساس این راپور، عطامحمد نور سال گذشته در جریان مذاکرات با اشرف غنی استعفانامه‌ای بدون تاریخ را مشروط به سهم بیشتر حزب جمعیت اسلامی در دولت به اشرف غنی داده بود.

در حال حاضر نزدیکان عطامحمد نور این استعفانامه را مشروط و فاقد اعتبار می‌دانند، زیرا به گفته آنها مذاکرات بین اشرف غنی و عطامحمد نور به بن‌بست خورده و ریاست جمهوری به تعهدات خود عمل نکرده است.

این در حالی است که هیئت متشکل از اعضای ارشد حزب جمعیت اسلامی افغانستان روز جمعه در ولایت بلخ حمایت قاطع خود را از عطامحمد نور اعلام کردند و درباره هرگونه تلاش برای برکناری والی بلخ به رهبران حکومت وحدت ملی هشدار دادند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار