افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 7 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

اردوی ملی پذیرای تمامی داوطلبان است

اردوی ملی

بگفته سخنگوی وزارت دفاع ملی، همه اتباع افغانستان میتوانند بصورت داوطلبانه  بدون در نظرداشت دین ، مذهب و تبعیض به  صفوف اردوی ملی بپیوندند.

در پیام وزارت دفاع ملی آمده است: طوریکه هموطنان ما آگاهی دارند تصویر یکی از هموطنان اهل هنود ما از طریق رسانه های اجتماعی که ملبس بایونیفورم اردوی ملی میباشد به نشر رسیده  و موجودیت این هموطن ما در صفوف اردوی ملی باعث استقبال گرم مردم عزیز ما قرار گرفته است .

 

البته باید گفت که افغانستان خانه مشترک همه  افغان ها بوده و همه اتباع کشور میتوانند بدون در نظرداشت هیچگونه تبعیض دین ، مذهب ، جنسیت  بشکل داوطلبانه در صفوف نیروهای دفاعی و امینتی کشور سوق  و مصدر خدمت به کشور خویش گردند.

 

تصویر که از هموطن اهل هنود ما در رسـانه ها نشر شده یکی از بریدملان قول اردوی 209 شاهین مــــــزار شریف بنام جیپ سنگ ولد  کیپ سنگ بوده که مدت 2 سال در اردوی ملی بحیث بریدمل قرارگاه  وظیفه اجرا  نموده و بعدا بتاریخ 31 برج سرطان سال 1391 بنا به خواهش خودش اردو را ترک نموده و فعلا در اردوی ملی ایفای وظیفه نمی کند .

 

اردوی  افغانستان یک اردوی داوطلب بوده   که  جوانان و فزرندان قهرمان این سرزمین بشکل داوطلبانه شامل آن گردیده و بصفت سربازان و بریدمل بخاطر دفاع از خاک و میهن شان مصدر خدمت میگردند و هر زمانی که اینها بخواهند میتوانند بعد از ختم قرارداد  از  اردو خارج و  بحیث یک فرد ملکی در سایر عرصه های دیگر کار نمایند.

 

در رابطه به موجودیت هموطنان اهل هنود ما در صفوف نیرو های امنیتی باید گفت که در گذشته ها هم  در چوکات قوای مسلح افغانستان فعالیت مینمودند  اهل هنود  اتباع افغانستان بوده و در هر عرصه که بخواهند میتوانند بصفت یک افغان مصدر خدمت به کشورش گردد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار