افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 22 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

ارائه گزارش جمع آوری عواید سال مالی 1395 توسط وزیرمالیه

اکلیل حکیمی

 

اکلیل حکیمی، دیروز طی  کنفرانس مطبوعاتی، گزارش دستآورد بی سابقه جمع آوری عواید سال مالی 1395 را ارائه کرد.

 

وزیر مالیه گفت: صندوق وجهی بین المللی هدف ۱۳۲میلیارد افغانی را برای جمع آوری عواید سال مالی ۱۳۹۵ تعیین نموده بود، خوشبختانه نه تنها هدف متذکره را حصول کردیم  بلکه  بیشتر از هدف تعیین شده در حدود  ۱۶۵ میلیارد افغانی عواید را جمع آوری نمودیم.  این مبلغ ۳۳میلیارد افغانی افزایش را نظر به هدف تعین شده امسال و بیشتر از ۴۳ میلیارد افغانی افزایش را نظر به سال ١٣٩٤ نشان میدهد.

 

وزیر مالیه دلایل عمده افزایش  عواید سال مالی 1395 را مبارزه جدی با فساد، نصب سیستم های جامع الکترونیکی و تطبیق اطلاحات گسترده در منابع عایداتی کشور عنوان کرد. وی افزود افزایش عواید ملی از جمله تعهدات ما با جامعه جهانی میباشد و این افزایش یک گام مثبت در راستای خود کفایی افغانستان بشمار می رود.

وزیر مالیه گفت: با افزایش عواید ملی ما می توانیم که در حدود 100 میلیون دالر را بطور تشویقی از طرف صندوق بین المللی پول (IMF) بدست آوریم.

 

وزیر مالیه از تمام همکاران وزارت مالیه و ادارات ذیربط که در این زمینه سعی و تلاش ورزیده اند ابراز سپاس و امتنان نمود. و به مردم شریف افغانستان اطمینان داد که برای بلند بردن گراف عواید همواره تلاش خواهیم نمود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار