افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 25 آگوست , 2012 لینک کوتاه خبر :

ادعا ها مبنی بر کشته شدن پسر جلال الدین حقانی!؟

یک مقام امنیت ملی افغانستان کشته شدن بدرالدین حقانی پسر جلال الدین حقانی رهبر این شبکه را تایید کرده است.

یک منبع امنیت ملی که از افشای نامش خود داری کرده، می گوید که بدرالدین حقانی پسر جلال الدین حقانی به روز پنجشنبه گذشته در جریان عملیات ناتو کشته شده است.

این منبع همچنان گفت که در جریان عملیات هوایی نیروهای ناتو در مناطق وزیرستان شمالی در کنار بدرالدین حقانی، شماری از طالبان مسلح نیز کشته شده اند.

قبل از این رسانه های غربی گزارش داده اند که بدرالدین حقانی برادر سراج الدین حقانی که هم اکنون رهبری گروه حقانی را بر عهده دارد، در جریان عملیات هوایی نیروهای ناتو در منطقه وزیرستان شمالی کشته شده است.

اما سخنگوی تحریک طالبان در پاکستان در صحبت با سرویس پشتو رادیو آزادی، رادیو مشال در پاکستان خبر کشته شدن بدرالدین را رد کرده است.

تلاش نمودیم در این مورد با مقام های ناتو و امریکایی در افغانستان صحبت نمایم اما آنان از ارایه معلومات در این مورد خود داری کردند.

اگر این خبر تایید شود، دستاورد مهم برای آمریکا و ناتو که سرگرم مبارزه با تروریزم در افغانستان و پاکستان می باشند، محسوب می شود.

بدرالدین حقانی فرزند سوم جلال الدین حقانی، بنیانگذار گروه حقانی است.

شبکه حقانی در سال‌ های اخیر، بزرگ ترین عملیات را در افغانستان علیه نیروهای علیه ناتو و آمریکا رهبری کرده است.

این گروه به دست داشتن در حملات جداگانه سال گذشته بر هوتل انترکانتیننتال و سفارت آمریکا در کابل و همچنان چندین حمله گروهی دیگر در شهر کابل متهم می باشد.

رادیوآزادی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار