افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 29 آگوست , 2014 لینک کوتاه خبر :

ادامه یافتن گفتگوهای حکومت وحدت ملی…

هر دو ستاد انتخاباتی گفتند که مذاکرات برای تشکیل حکومت وحدت ملی متوقف نشده و ادامه خواهد یافت.
محمد ناطقی یکتن از اعضای ستاد تیم اصلاحات و همگرایی  گفت که چگونگی صلاحیت های رییس اجراییوی از نکات اساسی مورد اختلاف می باشد.
به گفته وی، عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمدزی دیروز با هم ملاقات داشتند و انتظار می رود که این گفتگو ها در باره تشکیل حکومت وحدت ملی روز جمعه هم ادامه یابد.
این در حالی است که محمود صیقل یک سخنگوی دیگر ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله به آژانس خبر رسانی رویترز گفته است که ما به مباحثات خود در باره حکومت وحدت ملی ادامه می دهیم.
گزارش آژانس خبر رسانی رویترز می افزاید که مشکل این است که برندهء انتخابات به بازنده آن در حکومت خود چه جایگاه و صلاحیت خواهد داد.
هر دو ستاد انتخاباتی در نتیجه میانجیگری وزیر خارجهء امریکا موافقه کردند که حکومت وحدت ملی را تشکیل می دهند.
طبق این توافق جانب بازنده انتخابات، ریاست اجراییوی را بدست می آورد و در مسایل مهم چون تعیین مقامات ارگان های امنیتی به رییس جمهور مشوره خواهد داد و صلاحیت انتخاب افراد در چنین تعیینات را خواهد داشت.
محمود صیقل می گوید، منظور ما از حکومت وحدت ملی مشارکت ملی است که از اعضای هر دو ستاد در آن نمایندگی شود.
ولی ستاد تحول و تداوم به رهبری اشرف غنی احمدزی به آژانس خبر رسانی رویترز گفته است که فیصله در بارهء چگونگی صلاحیت های رییس اجراییوی قبل از وقت می باشد.
داوود سلطانزوی یک عضو ارشد این ستاد می گوید، مشخص ساختن نقش رییس اجراییوی در حال حاضر ممکن نیست چون رییس جمهور هنوز تعیین نشده و پس از اعلان برندهء انتخابات، رییس جمهور منتخب صلاحیت های رییس اجراییوی را مشخص خواهد ساخت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار