افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 14 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

ادامه پیشروی های داعش در ولایت ننگرهار

داعش

گروه داعش شب گذشته منطقۀ توره‌بوره در ولسوالی پچیراگام ننگرهار را تصرف کرده‌اند.
یک منبع امنیتی در پچیراگام که نخواست نامش فاش شود می‌گوید، شب گذشته گروه داعش در این ولسوالی با مردم و طالبان درگیر شدند و پس از چند ساعت نبرد این منطقه را به تصرف خود درآوردند.

به گفتۀ منبع، در نتیجۀ این درگیری طالبان از این منطقه فرار کرده و چند تن از هر دو طرف کشته شده‌اند، اما آمار دقیق آنان روشن نیست. منبع می‌گوید، پیش از این که داعش توره‎بوره را تصرف کند در ولسوالی پچیراگام با نیروهای امنیتی نیز درگیر شده بود.

این منبع می‌افزاید که برای پس‌گیری توره‌بوره از مقام‌های محلی و مرکزی خواهان کمک شده‌اند، اما تاکنون هیچ اقدام عملی‌ ای در این زمینه صورت نگرفته است. به گفتۀ او، اگر حکومت محلی و مرکزی برای پس‌گیری توره‌بوره به زودی اقدام نکند، تصرف دوبارۀ این منطقه از داعش مشکل خواهد شد.

از سویی هم شریف‌الله، یکی از مسؤولان پولیس محلی در پچیراگام می‌گوید، پس از تصرف توره‌بوره از سوی داعش هزاران خانواده‌ از این منطقه بیجا شده‌اند و هنوز هم خانواده‌ها به گونۀ جمعی به جاهای امن پناه می‌برند. عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار اوضاع امنیتی در توره‌بوره را نگران کننده می‌خواند، اما از دادن جزییات در این باره خودداری می‌کند.

توره‌بوره یک منطقۀ راهبردی‌ می باشد که در نزدیکی خط فرضی دیورند موقعیت دارد و در جنگ‌های داخلی در این منطقه مخفی‌گاهایی ساخته شده است که در روزهای اخیر رژیم طالبان اسامه بن‌لادن رهبر این گروه نیز در این منطقه پنهان شده بود.

منطقه وزیرو تنگی در ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار نیز بدست داعشی ها افتاده و صدها خانواده مبجور به ترک منازل شان شده اند. الله گل مجاهد نماينده مردم کابل در ولسى جرگه :سقوط توره بوره یک تهدید کلان برای شرق کشور به شمار می رود. ظاهر قدیر: نیروهای امنیتی افغان قدم به قدم پوسته های خود را به داعشی ها رها می کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار