افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 22 آگوست , 2015 لینک کوتاه خبر :

ادامه عملیات نظامی قول اردوی ملی در ولایت ننگرهار

این عملیات که رهبری آن را قول اردوی 201 سیلاب به همکاری پولیس ملی، پولیس نظم عامه و امنیت ملی به عهده دارد، نظر به ضرورت شاید چند هفته دیگر نیز دوام کند.

 

مقامات ولایت ننگرهار می گویند، در نتیجه این عملیات سرکی که از ولسوالی سرخ رود، خوگیانی، شیرزاد به ولسوالی احصارک منتهی می شد و از سال ها به این سو مسدود بود، به روی ترافیک باز شده است.

 

سخنگوی والی ننگرهار گفت، به هدایت رییس جمهور، رییس عمومی ارگان های محلی، معاون ریاست امنیت ملی و والی ننگرهار از این راه سفر کرده با نمایندگان مردم منطقه صحبت نمودند.

 

احمد ضیا عبدالزی گفت، اکنون در مسیر این راه کدام تهدید بزرگی وجود ندارد:

 

” در مسیر راه سرخ رود، خوگیانی، شیرزاد و حصارک کدام تهدیدی وجود ندارد. اما تقاضا شده که این دستآورد باید حفظ شود و نیروهای امنیتی افغان به مدت طولانی در آنجا مستقر شوند. ”

 

به گفتهء سخنگوی والی ننگرهار همهء مردم این ولسوالی ها همکاری شان را با حکومت اعلان کرده اند.

 

آقای عبدالزی گفت، این عملیات که رهبری آن را قول اردوی 201 سیلاب به همکاری پولیس ملی، پولیس نظم عامه و امنیت ملی به عهده دارد، نظر به ضرورت شاید چند هفته دیگر نیز دوام کند.

 

وی در ادامه صحبت خود گفت، مناطق زیاد از این ولسوالی ها از وجود مخالفین مسلح تصفیه شده و حدود 100 جنگجوی مخالف کشته شده اند. او در مورد تلفات نیروهای افغان گفت:

 

” در بعضی ساحات چون مخالفین از یک تکتیک جدید استفاده کرده و در همه جا ماین فرش کرده اند که در نتیجه انفجارهای ماین صورت گرفته و حداقل هفت تا هشت تن از نیروهای افغان شهید شده اند. ”

 

طالبان مسلح تاکنون در این مورد چیزی نگفته اند.

 

اخیراً وضعیت امنیتی در ولایت ننگرهار و با افزایش فعالیت جنگجویان گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش روبه خرابی نهاده است.

 

از سوی دیگر حملات طیارات بی پیلوت در ماه های اخیر در ولایت ننگرهار تلفاتی سنگین را به مخالفین، وارد کرده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار