افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 10 آگوست , 2015 لینک کوتاه خبر :

ادامه عملیات تصفیوی خورشید 3 در سرپل

در نتیجه این عملیات هشت قریه با درۀ سلطان ابراهیم در مسیر سرک سرپل ـ کوهستانات و منطقۀ آقسوها در ولسوالی صیاد این ولایت نیز از وجود مخالفین مسلح دولت پاکسازی شده است.

 

طی 24 ساعت گذشته در نتیجۀ عملیات تصفیوی زیر نام خورشید 3 در ولایت سرپل ده ها تن از مخالفین مسلح دولت کشته و زخمی شده اند.

 

 

عبدالجبار حقبین سرپرست ولایت سرپل می گوید که در این عملیات طی 24 ساعت گذشته هشت قریه با درهء سلطان ابراهیم در مسیر سرک سرپل ـ کوهستانات از وجود شورشیان پاکسازی شده و 21 تن از مخالفین کشته و زخمی شده اند.

 

وی همچنان گفت: در بین کشته شده گان مولوی ابوبکر و ملا محمد ابراهیم دو تن از قوماندانان مشهور آنها نیز شامل می باشد.

 

“عملیات تصفیوی ما از دو استقامت به هدف بازپسگیری کوهستانات ادامه دارد که در نتیجه از عصر دیروز بدینسو دشمن متقبل تلفات سنگین شده که مولوی ابوبکر یکی از قوماندانان خطرناک آنها شامل است و تعدادی از قوماندانان شان نیز کشته و زخمی شده اند و عملیات ما به شدت ادامه دارد و ما در حال پیشروی هستیم و جنگ سخت جریان دارد.”

 

سرپرست مقام ولایت سرپل می گوید: در نتیجه این عملیات هشت قریه با درۀ سلطان ابراهیم در مسیر سرک سرپل ـ کوهستانات و منطقۀ آقسوها در ولسوالی صیاد این ولایت نیز از وجود مخالفین مسلح دولت پاکسازی شده و نیروهای امنیتی بطرف درۀ علف سفید پیشروی دارند که با تصفیۀ این دره، نیرو های عملیاتی داخل ولسوالی کوهستانات می گردند.

 

 

“نیروهای ما توانسته اند تا هنوز هشت قریه و درۀ سلطان ابراهیم را از وجود دشمن پاکسازی بکنند که من بطور نمونه چند قریه را نام می گیرم، آقسوی شرقی، خواجه المتو، خواجه ارچیق، اقسوی غربی و تربلاق از استقامت صیاد و آدرنگ ، بلغلی، قلعۀ سوخته و درۀ سلطان ابراهیم از میسر سرک توسط نیرو های ما تصرف شده است.”

 

 

آقای حقبین سرپرست مقام ولایت سرپل کشته شدن یکتن از نیرو های امنیتی را در جریان این عملیات تایید نموده می گوید: این عملیات توسط مسوولان درجه یک امنیتی در رأس آن معین اداری وزارت امور داخلۀ کشور به حمایه قوای هوایی رهبری می گردد.

 

 

در همین حال شماری از بزرگان ولسوالی کوهستانات که از دولت مرکزی حمایت می کنند بعد از سقوط ولسوالی کوهستانات به مرکز سرپل فراری شده می گویند: با سقوط این ولسوالی مرکز و چند ولسوالی دیگر نیز با خطر سقوط مواجه خواهند شد.

 

 

محمد حسین مجاهد زاده یک تن از متنفذین قومی کوهستانات که فعلاً در شهر سرپل بسر می برد گفت:

“فعلاً ولسوالی سوزمه قلعه و مرکز ولایت سرپل تحت تهدید مخالفین قرار دارد و کسانیکه از دولت حمایت می کنند در نزد دولت چندان اهمیت ندارد این کار خود باعث می شود که یک تعداد مردم دیگر نیز با طالبان یکجا شوند.”

 

اما مسوولان می گویند: به علت افزایش فعالیت مخالفین مسلح دولت و شکایت متعدد مردم عملیات خورشید 3 را بخاطر باز پسگیری ولسوالی کوهستانات از دو استقامت آغاز کرده اند که در این عملیات ده ها شورشی کشته و زخمی شده اند.

 

 

اما طالبان تا هنوز در مورد کشته و زخمی شدن افراد شان در این عملیات اظهار نظر نکرده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار