افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 27 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

ادامه درگیری ها در شاهراه ارزگان – کندهار

درگیری

 

نیروهای امنیتی از دو روز قبل به این طرف به دلیل شدت جنگ و نرسیدن به موقع مهمات، از جاهای اصلی به نقاط حاکم بر آن مناطق عقب‌نشینی تکتیکی کرده اند.

 

مقامات امنیتی افغان تأیید کرده اند که پولیس برخی پوسته‌ها را در شاهراه ارزگان – کندهار رها کرده اند؛ اما به گفتۀ این مقامات رهایی این پوسته‌ها عقب‌نشینی تکتیکی است.

 

سمونوال رحیم‌الله خان آمر امنیت ارزگان گفت که نیروهای امنیتی برای به دست‌آوردن دوبارۀ مناطق از دست رفته، عملیات نظامی را روی دست دارند؛ اما هنوز آغاز نشده است.

 

این پوسته‌ها برای تأمین امنیت ترینکوت – کندهار در مربوطات ولسوالی‌های نیش، میانشین و شاه‌‌ولی کوت افراز شده بود.

 

هرچند سمونوال رحیم‌الله خان در مورد شمار دقیق پوسته‌های از دست رفته چیزی نگفت؛ اما افزود که نیروهای امنیتی از دو روز قبل به این طرف به دلیل شدت جنگ و نرسیدن به موقع مهمات، از جاهای اصلی به نقاط حاکم بر آن مناطق عقب‌نشینی تکتیکی کرده اند.

 

اما یک مقام قوماندانی امنیه ارزگان گفت که 21 پوسته در مسیر ارزگان – کندهار از کنترول نیروهای امنیتی خارج شده است و یک پوسته اردوی ملی نیز شامل آنان است.

 

اما طالبان با نشر بیانیه‌ای ادعا کرده اند که در نتیجۀ درگیری‌ها 27 پوسته امنیتی را در این منطقه تصرف کرده اند.

 

قاری محمدیوسف احمدی یکی از سخنگویان طالبان با فرستان پیامی به رسانه‌ها ادعا کرده است که در این درگیری دو روزه، 20 نیروی دولتی کشته شده اند.

 

اما مقامات امنیتی ارزگان تلفات نیروهای امنیتی را در این درگیری تأیید نکرده اند.

 

شاهراه ارزگان – کندهار از چند روز گذشته به روی رفت‌وآمد مردم مسدود بود؛ اما روز گذشته رفت‌وآمد وسایط آغاز شده است.

 

ارزگان یکی از ولایات کوهستانی مرکزی افغانستان است که تمام نیازمندی‌های خود را از یگانه مسیر موجود (مسیر کندهار) اکمال می‌کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار