افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 5 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

ادامه درگیری ها در سرحدات افغانستان و پاکستان

 

اردوی پاکستان با نشر بیانیه‌ای اعلام کرد: بدنبال فَیْر مرمی از نیروهای پولیس سرحدبانی افغانستان، یک تیم سرشماری پاکستان که تعدادی نیروی نظامی محافظ نیز به همراه داشت، هدف حمله قرار گرفته‌اند و 4 تن از مجروحان این حادثه نیز از نیروهای محافظ این تیم سرشماری هستند.

اردوی پاکستان مدعی شده که تیم سرشماری مشغول انجام کار خود در قریه های نزدیک سرحد افغانستان بود که از آن سوی سرحد، هدف نیروهای افغان قرار گرفت.

 

ارتش پاکستان همچنین اعلام کرده این رویداد در شرایطی رخ داده است که پیش‌تر به مسئولان و مقامات ذیربط افغانستان به خوبی اطلاع رسانی شده بود که تیم های سرشماری پاکستان به همراه تعدادی نیروی نظامی محافظ قرار است برای انجام سرشماری، به مناطق و قریه های سرحدی اعزام شوند.

 

راپور مذکور حاکی است بعد از فَیْر نیروهای افغان به سمت خاک پاکستان، تبادل آتش بین نیروهای مروزی طرفین ادامه یافت و گذرگاه سرحدی چمن بین دو کشور، بار دیگر از طرف پاکستان بسته شد.

 

این در حالی است که صمیم اخپلواک سخنگوی والی کندهار از ورود نیروهای پاکستانی به خاک افغانستان خبر داده و اعلام کرده که نیروهای این کشور در 2 قریه ی نظر و لقمان واقع در ولسوالی اسپین بولدک»دیده شده‌اند.

 

سخنگوی والی کندهار افزوده است که نظامیان پاکستانی به بهانه آمارگیری وارد این قریه ها شده بودند و هنگامی که سرحدبانان افغانستان درصدد ممانعت از حضور نیروهای پاکستانی در این منطقه برآمدند، درگیری بین دو طرف آغاز شد.

 

وی افزود: درگیری میان نیروهای امنیتی افغانستان و نیروهای پاکستانی در این قریه ها ادامه دارد و نیروهای افغان تلاش دارند تا در جریان درگیری به افراد ملکی ساکن این قریه ها آسیبی وارد نشود.

 

به گفته شاهدان عینی، دو طرف در این درگیری از اسلحه سنگین و سبک استفاده کرده‌اند.

 

قریه ی لقمان که در نزدیکی ولسوالی اسپین بولدک در نزدیکی خط دیورند قرار دارد، یکی از قریه های پرجمعیت این ولسوالی است.

 

به گفته مردم محل به دلیل وقوع این درگیری، نقطه سرحدی چمن بسته شده و نیروهای تازه نفس افغان به ولسوالی اسپین بولدک رسیده اند.

 

مقامات امنیتی کشورمان تاکنون در این رابطه چیزی نگفته اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار