افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 9 سپتامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

ادامه درگیری های شدید در ولسوالی دند پتان ولایت پکتیا

درگیری های شدید بین نیروهای امنیتی افغان و مخالفین مسلح در ولسوالی دند پتان ولایت پکتیا وارد چندمین روز آن شد. حملات مخالفین بر منطقه مقبل ولسوالیء دند پتان صبح وقت روز دوشنبه آغاز شد و تاحال ادامه دارد.

 

جنرال عبدالبصیر خپلواک قوماندان زون سرحدی 402 پکتیا این را پذیرفت که دراین درگیری ها شش تن از پرسونل نیروی سرحدی افغان کشته شده اند. وی افزود، برای تحت کنترول درآوردن این جنگ از حکومت مرکزی خواهان حمایت هوایی شده اند ولی تاحال به این تقاضای شان پاسخ داده نشده است. او گفت، در جریان جنگ یک قرارگاه نیروهای افغان آتش گرفته و مقداری از مهمات نیز تخریب شده است.

 

جنرال عبدالبصیر خپلواک گفت:

“بر پوسته های ما حمله شده است، یک پوسته آتش گرفت و سوخته است، شش تن از نیروی ما شهید شده اند، سه تن در یک پوسته سه تن در یک پوسته دیگر. به سبب اصابت هاوان بر پوستهء ما این پوسته آتش گرفت و سوخته است. قوای اضافی به محل رسیده و به مخالفین نیز تلفات سنگین وارد شده است، جنگ هنوزهم جریان دارد. ولی حالت انشالله به زودی بهتر خواهد شد.”

 

جنرال بصیر خپلواک از وارد شدن تلفات سنگین به مخالفین نیز سخن گفته و ابراز داشت که کندک های دیگر آنها به محل رسیده اند و جنگ تحت کنترول خواهد آمد.

 

تاج محمد منگل وکیل شورای ولایتی پکتیا می گوید:

 

“اگر این جنگ به زودی تحت کنترول نیروهای افغان نیاید، به نظر می رسد ولسوالیء دند پتان سقوط خواهد کرد.”

 

منگل افزود:

” دو قرارگاه نظامی تاحال از بین رفته است و مقاومت مخالفین ادامه دارد. آن ها تلاش دارند نکات مهم سرحدی را بگیرند.”

 

به گفتهء تاج محمد منگل وکیل شورای ولایتی پکتیا، اگر حکومت دست به کار نشود سقوط این ولسوالی امکان پذیر خواهد شد و این مساله امنیت تمام پکتیا را با چالش مواجه خواهد ساخت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار