افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 9 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

ادامه درگیری های خونبار در شهر قندهار

مقام های محلی در ولایت قندهار در جنوب کشور می گویند که زدوخورد ها کماکان میان مهاجمان مسلح و ماموران پولیس  ادامه دارد.
جنرال عبدالرازق قوماندان امنیه ولایت قندهار گفت: “از چند فرد مهاجم فقط یکی آنان باقی مانده است که با نیروهای افغان مقاومت می کند.”
امرزو (دوشنبه) شهر قندهار شاهد درگیری های مسلحانه بوده است که مهاجمان مسلحانه و بمب گذاران انتحاری به اهداف مشخصی در این شهر هجوم بردند و با ماموران امنیتی درگیر شدند.
در حال حاضر وضع امنیتی شهر قندهار “مختل” گزارش شده است.
قوماندان امنیه ولایت قندهار جنرال عبدالرازق به خبرگزاری بخدی گفت: “پنچ مهاجم در ساحه پشتنی بانک، دو تن دیگر آنان در ساحه چوک شهدا، سه مهاجم دیگر در ساحه حوزه سوم و دو شورشی دیگر نیز در منطقه موسوم به لیسه عالی ظاهر شاهی هجوم بردند.”
آقای عبدالرازق می گوید که از مجموعی تمامی دوازده مهاجم فقط یک تن آنان تا هنوز زنده است و در برابر ماموران امنیتی مقاومت می کند.
به گفته او شماری از این مهاجمان واسکت های مملو از مواد منفجره را در بدن شان بسته بودند.
این مقام محلی در ولایت قندهار تایید کرد که تنها مهاجم باقی مانده در یک نقطه “کور” (جای که دیدن مشکل است) سنگر گرفته است.
جاییکه که این مهاجم در آن سنگر گرفته در نزدیکی قوماندانی امنیه ولایت قندهار است و ماموران امنیتی را مورد تیر اندازی های پراگنده قرار می دهد.
جنرال عبدالرزاق می گوید در این رویداد به پولیس و اردوی ملی خسارات جانی و مالی وارده شده اما او در باره رقم دقیق تلفات چیزی نگفت.
ولایت قندهار به دلیل هم مرز بودن با پاکستان از مناطق نا امن کشور است که طالبان در آن حضور گسترده دارند و هرزگاهی حملات پراگنده را انجام می دهند.

 

 

 

بخدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار