افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 3 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

ادامه بحران و یا انتخاب کاندید مورد نظر

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان غنی

نبیل: برخی‌ به این فکر استند که مانند گذشته بار دیگر مردم را در دو راهی انتخاب ادامه بحران و یا انتخاب کاندید مورد نظر قرار دهند و یکی از این موضوعات را پس برگزاری انتخابات تحمیل کنند.

وی گفت: برای تحکیم وحدت ملی باید تلاش و چتری ایجاد کرد که شامل تمام اقوام و اقشار کشور شود.

رییس سابق امنیت ملی در گردهمایی کندهار اعلام کرد اگر انتخابات آینده ریاست جمهوری در کشور شفاف برگزار نشود بحرانی غیرقابل مدیریت ایجاد خواهد شد.

وی با انتقاد از عدم حضور عطا محمد نور در نشست کندهار به دلیل ممانعت حکومت گفت: تعجب می‌کنم که چرا رهبران حکومت وحدت ملی از برگزاری گردهمایی نگران هستند که تحکیم وحدت بین اقوام و مردم را در دستور کار خود دارد.

نبیل افزود: نماینده گان دو قوم کلان نتوانسته‌اند که به دلیل ممانعت و نگرانی برخی‌ها در دولت افغانستان در این نشست حضور یابند.

رییس سابق امنیت ملی حکومت وحدت ملی را به ایجاد تفرقه و اختلافات قومی و زبانی در کشور متهم کرد.

وی اظهار داشت: حکومت بازی را به راه انداخته که بر اساس آن تبعیض از آدرس زبان، قوم و حتی تفکر صورت می‌گیرد.

نبیل ادامه داد: برای تحکیم وحدت ملی باید تلاش و چتری ایجاد کرد که شامل تمام اقوام و اقشار کشور شود زیرا افغانستان با بحران اقتصادی، امنیتی و سیاسی روبرو است.

رهبر حزب محور افغانستان گفت: در دوران تصدی بر ریاست امنیت ملی افغانستان به اشرف غنی و شورای امنیت ملی کشور هشدار داده بود که سازمان استخبارات پاکستان از طریق ایجاد اختلافات قومی بین مردم، احزاب سیاسی و مقامات به دنبال بحران در کشور است.

  1. عبید مهمند :

    کامیاب هستی ریس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار