افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 20 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

اختلافات میان رهبران حکومت عامل افزایش ناامنی ها در کشور است

عطا محمد نور، سرپرست ولایت بلخ، روز گذشته گفت که رهبران حکومت وحدت ملی درگیر اختلاف‌ها بر سر قدرت سیاسی استند، از اینرو زمینه‌ی گسترش نا امنی‌ها در کشور افزایش یافته است.

وی، در همایشی‌که برای پشتیبانی از نیروهای امنیتی در مزار شریف راه اندازی شده بود از مردم خواست تا برای ثبات کشور تصمیم شان را بگیرند.

این همایش از سوی شورای علما، شورای ولایتی بلخ، بزرگان قوم و جامعه مدنی بلخ در مسجد جامع زیارتگاه حضرت علی راه اندازی شده است.

آقای نور گفت: «سیاسیون خود را می‌بینیم گاه سر قدرت تلاش می‌کنند و مشکلات دارند، گاهی مسائل قومی مطرح می‌شود، گاهی مسائل سمتی مطرح می‌شود که هیچکدام آن به افغانستان و قانون اساسی افغانستان و با خواسته و آرمان مردم افغانستان، جاه ندارد.»

سرپرست ولایت بلخ بیان داشت که روند گفت‌وگوهای صلح توطئه‌ی بیش نیست و حکومت در ۱۵ سال گذشته چندین بار زیر نام صلح « نیش » زده شده است اما درس عبرت نمی‌گیرد.

عالمان دین نیز در این همایش، امنیت را بزرگترین نعمت خداوند خواندند و بر پشتیبانی از نیروهای دولتی تأکید کردند.

سید محمد حلیم، عالم دین، گفت: «نیروهای امنیتی یک نیروهای کامل استند. با شجاعت شان با شهامت شان و با عبادت شان از وطن ما دفاع نموده و باعث صلح، امنیت و گرفتن امنیت در وطن ما می‌باشد.»

این عالمان دین، دهشت‌افگنی، کشتن غیر نظامیان و استفاده از خانه‌های آنان به عنوان سنگر را بزرگترین گناه می‌دانند.

رحمت الله، مفتی بلخ گفت: «سپر ساختن اطفال، زنها، پیرمردها و یا مسلمانهای بیگناه را به عنوان یک سپر و یا ابزار جنگ، دیدگاه شریعت قطعا اجازه نمی‌دهد. چون خون مسلمان به نزد الله متعال بسیار پر ارزش است. نباید ناحق خون مسلمان ریخته شود.»

عالمان دین در این همایش، پشتیبانی از نیروهای امنیتی را یک وجیبه‌ی دینی می‌دانند و از تمامی مردم می‌خواهند که نیروهای امنیتی را حمایت کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار