افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 4 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

اختصاص جایگاه نخست صنعت داورسازی به هرات

اویسن، اولین کارخانه تولید انواع داروبه هزینه بیش از 3 میلیون دالر از سوی یک تن از تجار ملی در شهرک صنعتی هرات ایجاد شد و با حضور مقامات عالی رتبه به بهره برداری سپرده شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پامیر (pamipress.com)، افتتاح اولین کارخانه تولیدی دارو در ولایت هرات، باحضور وزیر کار و امور اجتماعی و نمایندگان مردم در پارلمان به همراهی والی هرات صورت گرفت.

آمنه افضلی، وزیر کار و امور اجتماعی کشور گفت: وی خوشحال است که هموطنانش گام های بلندی برداشته اند و با ایجاد این کارخانه، زمینه کار را برای شماری فراهم و از خارج شدن ارز به بیرون از کشور تا حد توان جلوگیری نمودند.

ازسوی دیگر، داکتر داوود شاه صبا، والی هرات اقدام این سرمایه گذار داخلی را گامی مثبت در عرصه شکوفایی در بخش صحت عنوان نمود و گفت: امیدوار است در آینده نزدیک شاهد سرمایه گذاری شماری از سرمایه گذاران در بخش های صنعتی دیگر باشد.

عبدالکریم شیرزاد، مدیر عامل شرکت داروسازی “اویسن فارما ” گفت: سه خط تولیدی فعال با ظرفیت تولید بیش از 120 هزار شربت، قطره و دیگر داروهای مجاز طبی از نخستین برنامه فعالیت کارخانه آنان در جریان 8 ساعت کاری می باشد که با معیارهای بین المللی تولید و آماده بازار می گردد.

این نخستین شرکت داروسازی در حوزه غرب می باشد که با فعالیت آن با فال نیک از سوی شهروندان استقبال شده است.

از سوی دیگر، تامین امنیت برای سرمایه گذاری بیشتر یکی از خواسته های مردم است که توجه بیشتر مقامات را می طلبد تا در کنار فراهم سازی زمینه کار، از فرار مغزها جلوگیری شود.

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار