افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 1 آوریل , 2018 لینک کوتاه خبر :

احمد شاه رمضان: اشرف غنی از داعش حمایت می کند!

اشرف غنی

احمد شاه رمضان در یک پروگرام تلویزیونی اشرف غنی را به حمایت از گروه تروریستی داعش در افغانستان متهم کرد.

احمد شاه رمضان عضو ولسی جرگه در پروگرام تلویزیونی خط کابل اظهارداشت: هر زمانی که نظامیان افغان دشمنان این سرزمین خاصتا داعش را در شمال کشور تا سرحد نابودی پیش می‌بردند، رییس جمهور غنی دستور به بازگشت می‌داد.

وی افزود: همواره اشرف غنی در این دستورها تأکید می‌کرد که به کابل بازگردید و پس از طراحی پروگرام امنیتی، عملیات جدیدی را آغاز کنید.

نماینده ولسی جرگه تصریح کرد: درست زمانی که مخالفان در حال نابودی استند، دستور بازگشت صادر می‌شود.

رمضان تأکید کرد: اگر صبر ما تمام شود، جبهه‌ای تشکیل خواهیم داد و دشمنان افغانستان را نابود خواهیم کرد.

وی در تلویزیون خورشید درباره نقش عبدالله عبدالله در حکومت وحدت ملی نیز گفت رییس اجراییه تنها یک دفتر تشریفاتی دارد و افرادی مانند اشرف غنی، استانکزی، اتمر و اکلیل حکیمی کارها را به‌پیش می‌برند.

این نماینده ولسی جرگه اظهار داشت: سرنوشت افغانستان به همین چهار نفر گره خورده است و سایر مقامات اختیار و نقشی در حکومت ندارند.

پیش از این نیز برخی کارشناسان و تعدادی از نماینده گان ولسی جرگه گفته بودند که گروه تروریستی داعش در افغانستان آسیبی ندیده است بلکه تلاش می‌شود تا این گروه به گروه‌های فرعی تقسیم شود و با هویت‌های مختلف تحت قوماندانی واحد در راستای یک هدف وارد میدان‌های جنگ شود.

سایت بینوا در این زمینه نوشته بود: گاهی اوقات که مناطق تحت تسلط گروه تروریستی داعش در ولایات شرقی هدف حملات هوایی قرار می‌گیرد؛ تلفات این گروه را نه مردم محلی منطقه دیده‌اند و نه در رسانه‌ها از آنها تصویری نشر می‌شود.

برخی از کارشناسان امور سیاسی افغانستان براین‌باورند که در یک سکوت استراتیژیک و بدون ارایه مستند یا شواهدی در رسانه‌ها یا حتی نشر راپور تحقیقی، اکنون گروه تروریستی داعش به جلب و جذب نیرو مشغول است تا خود را تقویت کند.

این در حالی است که بارها مقامات حکومتی و از جمله حنیف اتمر مشاور امنیت ملی به حمایت از داعش متهم شده‌اند.

این کارشناسان معتقدند که حکومت با تحت فشار قراردادن رسانه‌ها و عدم ارایه اطلاعات درست، فضای سکوتی را در افغانستان به‌وجود آورده است و آمار کشته شدن اعضای داعش نیز به‌طور مستند ارایه نمی‌شود.

گفته می‌شود که در جریان سقوط ولایت کندز به‌دست طالبان، پلانی در حال اجرا بود که بر اساس آن، این ولایت به مرکز مستقل گروه تروریستی داعش شاخه خوراسان تبدیل شود و جنگجویان منتسب به این گروه تروریستی از وزیرستان شمالی پاکستان به ولایت کندز منتقل شوند.

غرزی خواخوژی از کارشناسان امور سیاسی در گفت‌وگو با سپوژمی می‌گوید: طالبان از زمینه‌سازی عمدی واگذاری کندز به داعش استفاده کرد و با حمله به این ولایت منجر به سقوط آن شد و کنترول کامل آن را در دست گرفت.

خواخوژی افزود: تلاش برای واگذاری این ولایت به‌منظور سقوط آن به‌دست داعش هنوز هم در جریان است و تلاش امریکا برای اجرای پروژه صدور داعش به آسیای مرکزی نیز ادامه دارد.

 1. فیض احمد عظیمی :

  مچم

 2. Hussain Ali Alizada :

  یک گپ واضح ومعلوم دار است

 3. Munir Ahmad Nikzad :

  احمد شاه رمضان احمق است

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار