افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 20 آگوست , 2015 لینک کوتاه خبر :

احمدزی: کسی نمی تواند خواسته های خود را با تهدید بر افغان ها بقبولاند

کسی نمی تواند خواسته های خود را با تهدید بر افغان ها بقبولاند، اما همچنان تاکید داریم که ما خواهان صلح باعزت، پایدار و برقراری روابط نیک با همه همسایه گان، منطقه و جهان هستیم.

 

رئیس جمهور محمد اشرف غنی هشدار میدهد که اگر افغانستان نا امن باشد کشور های منطقه در امان نخواهند بود.

 

آقای غنی روز گذشته در مراسم تجلیل از نود و ششمین سالروز باز پسگیری آزادی افغانستان گفت که همه کشورها باید در امر مبارزه با تروریزم همکاری کرده و تعهد شان را نسبت به تامین صلح در این کشور ثابت بسازند:

 

” شاهد بودید که پیام خود را به همه همسایه ها رساندیم و واضح ساختیم که باید مبارزه با ترور در صدر برنامه های کشور های منطقه قرار بگیرد، خواستیم تا همه بدانند که کسی نمی تواند خواسته های خود را با تهدید بر افغان ها بقبولاند، اما همچنان تاکید داریم که ما خواهان صلح باعزت، پایدار و برقراری روابط نیک با همه همسایه گان، منطقه و جهان هستیم. ”

 

رئیس جمهور غنی گفت حفظ آزادی هر کشور وابسته به قوه سیاسی و اقتصادی اش است و حکومت وحدت ملی در تلاش تقویت همین مسایل است.

 

آقای غنی در حالی یکبار دیگر کشور های منطقه را به مبارزه جدی علیه تروریزم فرا میخواند که قبل از این هم در این بخش روی همکاری صادقانه کشور های همسایه و منطقه تاکید کرده است.

 

رئیس جمهور افغانستان وحدت ملی را، یگانه راه برای مبدل ساختن این کشور به یک قدرت سیاسی و اقتصادی خوانده گفت بجز این راه یا باید به انتحار سیاسی گردن نهاد و یا این که در میان چالش ها باقی ماند:

 

” ما چند راه داریم، یا اینکه انتحار سیاسی میکنیم، انتحار سیاسی این است که بجای تقویت نظام به گونه شعوری و یا غیر شعوری اعتماد و باور مردم را نسبت به نظام ضعیف کنیم، راه دوم این که با نیم نفس با زنده گی گذاره کنیم و راه سوم و بهتر از همه، وحدت ملی است. ”

 

رئیس جمهور غنی همچنان در مراسم تجلیل از روز آزادی افغانستان از نیروهای امنیتی افغان ستایش کرد و گفت آنان توانسته اند هر نوع دسیسه مخالفان مسلح را خنثی کنند و برای دفاع از این کشور آماده اند.

 

از سوی هم عبدالله عبدالله رئیس اجراییه حکومت افغانستان در این مراسم تاکید کرد که افغان ها برای حفظ آزادی شان به هر نوع فدا کاری حاضر اند.

 

آقای عبدالله گفت با آنکه افغان ها با تهدیدات مواجه اند اما برای دفاع از کشور شان آماده گی کامل دارند:

 

” اگر امروز هم به مردم ما، به صلح و ثبات در کشور ما از یک طرف تجاوز صورت بگیرد از طرف دیگر نیروهای امنیتی، مردم و دولت ما در دفاع از ارزش ها و دستاورد های مبارزات چند قرنه مردم افغانستان یکدست و یکپارچه قرار دارند. ”

 

رئیس اجراییه حکومت افغانستان تاکید کرد که افغان ها هیچگاهی نخواسته تا در خاک دیگران جنگ جاری باشد.

 

افغانستان در نوزدهم اگست سال 1919 میلادی آزادی اش را از بریتانیا بدست آورد، اما آگاهان به این باورند که جنگ های داخلی در این کشور نگذاشت تا افغان ها به آرامی از آزادی شان سود ببرند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار