افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 7 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

احضار مقامات امنیتی توسط ولسی جرگه/ بررسی کشته شدن بیست نیروی امنیتی در ارزگان

شماری از نماینده گان در پیوند به کشته شدن بیش از بیست نیروی امنیتی افغان در ولسوالی چوره ارزگان خواهان احضار مقامات امنیتی این ولایت برای استجواب به ولسی جرگه شدند.

به گزارش افغان تلکس، کشته شدن بیش از بیست تن از نیروهای افغان در ولسوالی چوره ولایت ارزگان از سوی مخالفان مسلح با عکس العمل شدید اعضای ولسی جرگه مواجه شده‌است.

عبدالروف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه در نشست عمومی روز شنبه پس از ابراز نگرانی وکلا در این خصوص تأکید کرد که مقامات امنیتی به‌شمول مقامات محلی ارزگان در این باره باید در یک نشست فوق العاده پاسخ بدهند.

هر چند والی ارزگان تعداد سربازان کشته شده در رویداد هفته گذشته درین ولایت را بیست و چهار تن خوانده‌است اما اعضای ولسی جرگه می‌گویند که مخالفان مسلح درین رویداد ۲۶ سرباز افغان را به قتل رسانده‌اند.

برخی وکلا دلیل کشته شدن سربازان اردوی ملی را نرسیدن کمک به آنان، ضعف در نهادهای امنیتی و دفاعی و نبود هماهنگی میان این نهادها عنوان کردند اما عبیدالله بارکزی نماینده مردم ارزگان در ولسی جرگه شماری از مقامات محلی ارزگان را در این حادثه مقصر می‌داند.

این نگرانی‌ها در حالی صورت می‌گیرد که به اساس گزارش‌ها به تعداد ۲۴ تن از نیروهای امنیتی و دفاعی افغان هفته گذشته در درگیری با مخالفان مسلح در ولسوالی چوره ولایت ارزگان کشته شدند.

در گزارش‌ها به نقل از مقامات محلی ارزگان گفته شده‌است که این درگیری چهار روز ادامه داشت و سر انجام ۱۸ سرباز اردوی ملی و شش پولیس کشته شدند.

پیش از این نیز گزارش‌های از کمبود امکانات و نرسیدن کمک به موقع به نیروهای افغان در جنگ با مخالفان مسلح به نشر رسیده و از بی توجهی حکومت درین خصوص به شدت انتقاد شده‌است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار