- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

احضار مسوولان داخله و امنیت به مجلس سنا

[1]

مسوولان وزارت امور داخله و ریاست امنیت ملی روز یکشنبه به مجلس سنا فراخونده شده و در رابطه با ترور مولوی ارسلا رحمانی پاسخ گفتند.
به گزارش راه فردا، معاونان این دو نهاد امنیتی توطئه های بیرونی و مختل ساختن وضعیت کشور در شرایط حساس کنونی را از انگیزه های ترور رحمانی یاد کردند.

معین امنیتی وزارت داخله از ایجاد بخش جدیدی در حفاظت رجال برجسته سخن گفت و معاون عملیاتی ریاست امنیت ملی نیز از بازداشت سه عضو شبکه ای که ترور آقای رحمانی را به دوش گرفته بودند خبر داد.
مولوی ارسلا رحمانی عضو مجلس سنا و شورای عالی صلح هفته ی گذشته توسط افراد ناشناس مورد حمله قرار گرفته و به قتل رسید و گروهی موسوم به محاذ ملا داد الله مسوولیت قتل وی را به عهده گرفتند.

اکنون معاون امنیتی ریاست امنیت ملی که جهت پاسخگویی به مجلس سنا فراخوانده شده بود از دستگیری سه عضو این گروه خبرداد و در ضمن تهدید شدن اعضای پارلمان را که از آدرس این گروه صورت می گیرد یک جنگ روانی خواند و گفت که نهادهای امنیتی نیز قادرند تا توطئه های آن ها را خنثی و در برابر آنان مبارزه نمایند.

عبدالرحمان رحمان ، معین امنیتی وزارت امور داخله نیز شش عامل عمده از جمله توطئه های استخبارات بیرونی در شرایط موجود را از دلایل و انگیزه های قتل آقای رحمانی عنوان نمود.
با این حال اعضای مجلس سنا عملکرد نهادهای امنیتی در زمینهی حفاظت از افراد برجسته را غیر قابل قبول خواندند و پاسخ مسوولان نهادهای امنیتی را قناعت بخش ندانستند.

همزمان مجلس سنا در نشست روز یکشنبه ی خویش توافق نامه ی همکاری های استراتژیک ایتالیا با افغانستان را مورد تایید قرار داده و آن را تصویب نمود.
این توافق نامه قبلا میان دولت افغانستان و ایتالیا به امضا رسیده و ایتالیا متعهد شده است تا افغانستان را پس از سال 2014 میلادی در بخش های عمدتا اقتصادی کمک نماید.

افغان پیپر