افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 27 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

احضار سفیر پاکستان به وزارت خارجۀ

وزارت خارجه

معین وزارت خارجۀ افغانستان از سفیر پاکستان خواسته است که “به این تخطی ها هرچه عاجل پایان داده شود تا روابط میان دو کشور همسایه را آسیب بیشتر نرساند.”

وزارت خارجۀ افغانستان در اعتراض به حملات اخیر توپخانه‌یی نظامیان پاکستانی بر ولسوالی های مرزی ولایت ننگرهار، روز گذشته سید ابرار حسین سفیر پاکستان مقیم کابل را احضار کرد.

در یک اعلامیهء وزارت خارجه نگاشته شده است که در حملات راکتی از سوی نظامیان پاکستانی بر ولسوالی های لعل پور و گوشتۀ ولایت ننگرهار یک مرزبان افغان کشته و دو سرباز دیگر افغان شدیداً مجروح شده اند.

نصیر احمد اندیشه معین اداری وزارت خارجۀ افغانستان ضمن محکوم کردن این حملات به سفیر پاکستان گفته است که رویداد اخیر مرزی در حالی به وقوع پیوسته است که “مردم افغانستان در غم و اندوه شهدای حادثه تروریستی اخیر در کابل می باشند.”

حکومت افغانستان گفته که حملۀ سه شنبه گذشته در کابل که منجر به کشته شدن کم از کم ۷۰ نفر و زخمی شدن حدود ۳۵۰ نفر دیگر شد، در قلمرو پاکستانی طراحی شده بود.

پس از این رویداد عبدالله عبدالله رئیس اجرائیۀ حکومت  افغانستان سفر از قبل برنامه ریزی شدۀ خود را به پاکستان به تعویق انداخت.

معین وزارت خارجۀ افغانستان از سفیر پاکستان خواسته است که “به این تخطی ها هرچه عاجل پایان داده شود تا روابط میان دو کشور همسایه را آسیب بیشتر نرساند.”

حملات راکتی و توپخانه‌یی نظامیان پاکستانی بر مناطق مرزی ولایت های شرقی افغانستان تازه نبوده و در گذشته نیز، به گفته مقام های افغان، سبب تلفات نظامیان و غیرنظامیان افغان شده است.

رویدادهایی از این قبیل در چند سال گذشته سبب اعتراضات گسترده در اکثر ولایت‎های افغانستان شده بود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار