- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

احتمال سقوط فراه بدست طالبان!

فراه [1]

به گزارش افغان تلکس به نقل از معاون والی فراه، در یک ماه گذشته حملات طالبان افزایش یافته است و نیروهای امنیتی افغان تلفات زیادی را متحمل شدند، اما با این وجود طالبان تا اطراف شهر فراه پیشروی کرده‌ است.
در حالی که اخیرا حملات طالبان به غرب افغانستان افزایش یافته است مقامات افغان از افزایش حضور این گروه در اطراف و حومه شهر فراه ابراز نگرانی کردند.

در یک ماه گذشته حملات طالبان در ولایت فراه افزایش یافته است و در یک هفته اخیر نیز این گروه چندین پُسته در مرکز این ولایت را هدف قرار داده‌ است.

هفته گذشته طالبان به یک پُسته پولیس در مرکز ولایت فراه در فاصله یک کیلومتری ریاست امنیت ملی این ولایت حمله کردند که در نتیجه هفت پولیس شهید و دو نفر دیگر زخم برداشتند.

محمدیونس رسولی معاون والی فراه گفت: نیروهای امنیتی افغان در حالت دفاعی قرار دارند، اما این تاکتیک شکست خورده است و تنها در یک هفته گذشته حدود 50 نیروی امنیتی افغان شهید شده‌اند.

وی در ادامه تصریح کرد در یک ماه گذشته حملات طالبان افزایش یافته است و نیروهای امنیتی افغان تلفات زیادی را متحمل شدند، اما با این وجود طالبان تا اطراف شهر فراه پیشروی کرده‌ است.

از سوی دیگر، برخی از اعضای شورای ولایتی فراه خاطرنشان کردند طالبان حتی توانسته‌ است در بخش‌هایی از شهر فراه مستقر شوند و مقامات کشورمان تنها برای تامین امنیت جان خودشان تلاش می‌کنند.

جمیله امینی عضو شورای ولایتی فراه اظهار داشت: اعضای طالبان به داخل شهر نفوذ کرده‌اند و درگیری بین نیروهای امنیتی در مرکز این ولایت تشدید شده است.

گلبهار مجاهد معاون عملیاتی قوماندانی امنیه فراه گفت: طالبان تمام از تمام توان خود برای سقوط فراه استفاده می‌کند.

رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع در واکنش به این موضوع اظهار داشت نیروهای شهید عملیات بزرگی برای سرکوب طالبان در این ولایت آغاز کرده‌اند.

با این حال، معاون والی فراه گفته است که نیروهای امنیتی هیچ تحرکی برای سرکوب طالبان در این ولایت ندارند و کاملا در حالت دفاعی قرار گرفته‌اند.

همچنین برخی از منابع محلی از استقرار طالبان در 80 فیصد از ولایت فراه خبر می‌دهند.

سال گذشته نیز در پی تشدید حملات طالبان به فراه این ولایت تا سرحد سقوط پیش رفت.