افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 30 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

اجرای عملیات‌های خودسرانه در افغانستان؛ ممنوع!

وزیری

جنرال وزیری اعلام کرد که نیروهای حامی دولت افغانستان حتی نظامیان امریکایی که در افغانستان مستقر هستند اجازه اجرای عملیات‌های خودسرانه را ندارند!

اخیرا دونالد ترمپ به عساکر امریکایی در افغانستان صلاحیت‌های بیشتری اعطا کرده و نیروهای هوایی این کشور برای بمباردمان نیازی به هماهنگی و یا اجازه اردوی ملی کشورمان ندارند.

اما جنرال دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع اعلام کرد که نیروهای حامی دولت افغانستان حتی نظامیان امریکایی که در افغانستان مستقر هستند اجازه اجرای عملیات‌های خودسرانه را ندارند.

وی در ادامه تصریح کرد که هرگونه عملیات نیروهای خارجی باید در هماهنگی با رییس درستیزوالی اردوی ملی افغانستان صورت گیرد.

سخنگوی وزیر دفاع در حالی از مخالفت حکومت وحدت ملی با اجرای خودسرانه‌ای عملیات‌های نظامی در کشور خبر داده که روزنامه چاپ لندن درباره طراحی انگلیس برای اجرای عملیات‌های مخفیانه بدون هماهنگی با دولت افغانستان افشاگری کرده بود.

روزنامه‌ دیلی‌تلگراف نوشت که در پی استراتیژی جدید واشینگتن نیروهای خاص انگلیس در عملیات‌های سری سران گروه تروریستی داعش و گروه طالبان را در افغانستان و پاکستان را ترور خواهند کرد.

بر اساس راپور این روزنامه، امریکا نیز پلان مشابهی را اجرا خواهد کرد اما در مورد این عملیات‌های مخفیانه قرار نیست هیچ گونه هماهنگی با نهادهای امنیتی افغان انجام شود زیرا انگلیس اعتمادش به حکومت افغانستان را از دست داده است.

این در حالی است که عملیات‌های خودسرانه نیروهای خارجی از اساسی ترین عامل تلفات ملکیان در کشورمان محسوب می‌شوند.

پس از کشتار ملکیان افغان توسط نیروهای خارجی در عملیات‌های نظامی تصمیم بر این گرفته شد تا نیروهای خارجی در صورت اجرای عملیات نیروهای افغان را نیز با خود همراه داشته باشند.

اما به نظر می‌رسد که استراتیژی جدید واشینگتن بار دیگر پای نظامیان خارجی را به درگیری‌های میدانی در افغانستان باز خواهد کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار