افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 15 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

اتفاقی عجیب در دایکندی/ نام گذاری یک پسر به نام ترمپ!

ترمپ

در اتفاقی نادر و عجیب در این ولایت یک پسر توسط پدرش به نام رییس جمهور امریکا نام گذاری شد.

این اقدام از سوی پدری به نام سید اسدالله پویا که باشندۀ اصلی ولایت دایکندی است، صورت گرفته‌ که با واکنش‌های گوناگون باشنده گان افغانستان همراه بوده‌است.
منتقدان این مرد گفته اند که او با گذاشتن نام دونالد ترمپ بالای پسرش مخالف رسم و عنعنات افغانستان رفتار کرده و نام یک کافر را برای فرزندش انتخاب کرده‌است.
مخالفان اقدام آقای پویا دلیل این کار او را، فراهم نمودن زمینه به خارج از کشور گفته و خاطر نشان ساخته‌اند که او در آینده می‌تواند ادعا کند به دلیل این که من نام پسرم را ترمپ گذاشتم، شماری از افراد او را تهدید می‌کنند.
در عین موافقان آقای پویا افزوده که او اختیار گذاشتن نام پسر خود را دارد و هرچه که بخواهد می‌تواند، بگذارد و اظهار کرده اند که او جمله افراد زیرک در افغانستان است که یک راۀ کاملا جدید را به خاطر رسیدن به هدف خود انتخاب نموده‌است.

ترمپ

اما این‌که سید اسدالله پویا پدر سه طفل، چرا نام یکی از فرزندانش را دونالد ترمپ گذاشته، می‌گوید که دربارۀ دونالد ترمپ، رییس جمهور امریکا کتاب‌های زیاد را خوانده و در نتیجه او را شخصی بسیار موفق پیدا کرده‌ که می‌خواهد پسرش در آینده نیز چنین فردی باشد.
آقای پویا گفته که با انتخاب کردن نام دونالد ترمپ بالای پسرش با مشکلات مختلف در خانواده و نهادهای حکومتی روبرو شده که حتی رابطۀ پدرکلان و مادرکلان و اقارب شان نیز با آنان به طور کلی تغییر کرده‌اند.
او هرچند می‌گوید که قصد سفر و یا مهاجرت دایمی را به ایالات متحده امریکا را ندارد، هم می‌افزاید که او با خانواده و ترمپ کوچک می‌خواهد که به دیدار رییس جمهور ترمپ برود.
آقای پویا همچنان خواست دیگری از دونالد ترمپ، رییس جمهور امریکا دارد و از او می‌خواهد که به‌خاطر آمدن صلح در کشور و تامین امنیت باشنده گان افغان توجه جدی نماید.

 

 1. صدیق سرباز :

  کدام لعنتی بوده

 2. لطیف یولداش :

  کدام لعنتی قوم های کافر بوده

 3. Ahmad Bilal Muradi :

  وقتی نامگذاری شاید نشه باشد ههههه

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار