افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 1 می , 2015 لینک کوتاه خبر :

اتحادیه اروپا از مقامات افغان خواهان اقدامات مشخص در مبارزه با فساد اداریست

اتحادیه اروپا از حکومت افغانستان تقاضا کرد تا در برابر فساد اداری گسترده در این کشور مبارزه کند.

 

فرانز مایکل ملیبین نماینده خاص اتحادیه اروپا در افغانستان گفت، حکومت افغانستان با بازگشایی دوباره قضیه فساد اداری کابل بانک، آغاز خوبی داشت.

 

اما به گفتهء آقای ملیبین کابل باید گام های مشخص را بردارد تا مطمین شود که سطح فساد اداری در کشور واقعاً روبه کاهش است.

 

او گفت:

 

” نگرانی عمدهء ما این است که حکومت با یک آغاز خوب، یعنی تعهد رییس جمهور در بررسی قضیه کابل بانک، برای مبارزه با فساد اداری شروع به کار کرد، اکنون معلوم می شود که ما باید گام های بعدی را که اتفاق می افتتد، ببینیم.

 

ما خیلی طرفدار اعلان تغیر پالیسی در این مورد هستیم، اما این گام های مشخص است تا اطمینان دهد که سطح فساد اداری واقعاً روبه کاهش است. بناً من واقعاً از حکومت می خواهم تا حالا این گام های بعدی را آغاز کند. ”

 

نماینده خاص اتحادیه اروپا برای افغانستان گفت، افغانستان در حال حاضر نیاز به رهبری دارد که اراده و عزم خود را برای پایان و ریشه کن ساختن این سرطان نشان دهد که در بدن افغانها در حال ریشه دواندن بوده، دولت را فرسایده و مردم را از حکومت شان جدا و ناراض ساخته است.

 

فرانز مایکل ملیبین نماینده خاص اتحادیه اروپا در افغانستان همچنان گفت، دو نوع فساد اداری در افغانستتان وجود دارد. یکی فساد اداری معمول که افغان ها روزانه در دفاتر و در دیدار با مقامات به آن روبرو بوده و دیگری فساد اداری بزرگ، مسایل مانند نزاع زمین می باشد.

 

نمایندهء خاص اتحادیه اروپا گفت، خیلی ساده است تا مردمان را در وظایف عادی شان پیدا کرد که به گونه های مختلف رشوه می ستایند، اما به گفتهء وی ریشه این مشکل از بالاست.

 

رییس جمهور اشرف غنی مبارزه علیه فساد اداری را وعده داده است، اما منتقدین به توانایی وی در جلوگیری افراد قدرتمند آغشته به فساد اداری شک و تردید دارند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار