افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 13 نوامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

ابوبکر البغدادی را در افغانستان آموزش داده اید!!!

سیزده سال پیش یعنی سال 1380 هجری خورشیدی در چنین روزهایی، رژیم سیاه طالبان در هم شکسته شد تا طالبان دوباره به لانه های اصلی شان که همانا کشور پاکستان است بازگردند تا در این 13 سال همچنان به بقای خود ادامه دهند.

 

گروه طالبان در سال 1373 به رهبری ملا عمر در ولایت قندهار اعلام وجود کرد و هزاران تن از مردان در اردوگاه ها و جوانان بی سرپرست را جذب این گروه شدند و در مدارس وهابی پاکستان آموزش های افراط گرایی آموختند.

 

امروز بر کسی پوشیده نیست که جنگ طالبان مشروعیت دینی ندارد و اعمال آن ها بر خلاف دستورات دینی می باشد. آنها به هر وسیله ی وحشت آفرینی می کنند که کشتار مردم به صورت جمعی و انفرادی، انفجار ماین در محلاتی که جمعیت افراد ملکی بیشتر است نمونه های بارزی از اعمال شنیع طالبان است.

 

علیرقم اینکه طالبان در مدارسی درس می خوانند که فقه رایج مطابق با فقه امام اعظم می باشد اما بحث های عقیدتی در این مدارس بیشتر متکی و تحت تاثیر نگاه محمد ابن عبدالوهاب می باشد و این باعث می شود که خشونت را به آن ها بیاموزند. طالبان جهاد خود را تابع زمان و مکان نمی سازند و در هر موقعیتی دست به خشونت می زنند.

 

در حال حاضر بیش از 5 میلیون طالب دینی در پاکستان آموزش می بینند که این مدرسه ها از سوی سازمان استخبارات و ارتش پاکستان حمایت می شوند و آن ها را به اهداف ضد دینی و تشویق به اسلام افراطی آموزش می دهند. همگان می دانند که دو گروه طالبان و سپاه صحابه که فرزندان وهابیت نامیده می شوند با همان عقاید و خشونت وهابی به کشتار و قتل مسلمانان به ویژه شیعیان در افغانستان و پاکستان پرداخته اند و از اسلام چهره ای زشت به نمایش گذاشته اند.

 

ذکر این مقدمه طولانی به این جهت بود که این پاکستان با این اوصافش، اکنون مدعی شده است که ابوبکر البغدادی سر کرده گروه تروریستی داعش در اردوگاه‎های مجاهدین افغانستان آموزش دیده است.

 

جنرال حامد گل رییس سابق سرویس اطلاعات نظامی پاکستان با بیان بیان این مطلب در مصاحبه‎ای با خبرگزاری آناتولی گفت: من ابوبکر البغدادی را در جریان آموزش در اردوگاه مجاهدین در افغانستان در سال 1988 مشاهده کرده ام که در آن زمان 18 سال داشت و نام واقعی وی ابراهیم بدری السامرایی است.

 

به راستی با این پاکستانیها چه باید کرد که به هر طریقی از تروریستها حمایت می کنند، خود را پدر معنوی تکفیری ها می دانند، از رساندن انواع کمکهای به گروه های افراطی دریغ ندارند، آن وقت هرجا که پایشان بند می شود، می گویند افغانستان حامی و موسس گروه های تندرو مثل طالبان و القاعده و اکنون داعش می باشد.

 

جالب اینجا است که این روزها دولت مرکزی افغانستان هم برایشان خیلی جذاب شده است و هر روز یکی از مقامات پاکستان برای دیدار با اشرف غنی صاحب وارد کابل می شود که آخرین مورد آن سفر غیرمنتظره رضوان اختر رییس سازمان اطلاعات پاکستان دو روز قبل به کابل بود. این سومین مقام پاکستانی است که طی یک ماه گذشته به کشور ما سفر می‎کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار