افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 18 ژانویه , 2017 لینک کوتاه خبر :

ابراز همدردی وزیر امور خارجه افغانستان به مناسبت شهادت پنج دیپلومات امارات متحده عربی در کندهار

ربانی

صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان که در رأس یک هیئت رسمی دولتی برای ابراز مراتب همدردی به مناسبت شهادت پنج دیپلومات امارات متحده عربی در کندهار، به ابوظبی سفر کرده است، پس از چاشت روز گذشته با شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات متحده عربی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، نخست وزیر امورخارجه افغانستان با اتحاف دعا به روح دیپلومات های امارات متحده عربی، پیام تسلیت رهبری دولت و مردم افغانستان را به خاطر شهادت آن ها، به وزیر امور خارجه آن کشور بیان داشته و افزود که دولت و مردم افغانستان که سال ها است قربانی تروریزم و افراطگرایی خشونت آمیز اند، درد و اندوه ملت امارات متحده عربی را درک می کنند.

 

وزیر امور خارجه افغانستان تأکید کرد که شهادت پنج دیپلومات امارات متحده عربی در کنار دو عضو شورای ملی، دو دیپلومات و شماری از مقامات محلی افغانستان در حادثه تروریستی کندهار، نشان می دهد که تروریزم و افراطگرایی خشونت آمیز، دشمن مشترک مردم افغانستان و امارات متحده عربی است و این عمل تروریستی، عزم  و اراده مشترک هردو کشور را برای همکاری در مبارزه با این پدیده شوم، بیشتر از پیش مستحکم خواهد ساخت.

 

وزیر امور خارجه کشور همچنان تأکید کرد که دولت افغانستان اراده جدی برای شناسایی و مورد پیگرد قراردادن عاملان اصلی این جنایت داشته و در مراحل مختلف تحقیق این حادثه، امارات متحده عربی را در جریان خواهد گذاشت.

 

سپس، شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات متحده عربی با ابراز امتنان از همدردی دولت و مردم افغانستان، اظهار داشت که افغانستان همیشه یک کشور برادر و دوست نزدیک امارات متحده عربی بوده و این حادثه هرگز در اراده ما برای همکاری با مردم افغانستان خللی وارد نخواهد کرد.

 

شیخ عبدالله بن زاید افزود که همکاری های امارات متحده عربی با دولت و مردم افغانستان، مثل گذشته، همچنان ادامه خواهد یافت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار