افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 2 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

ابراز همدردی شورای امنیت سازمان ملل متحد با خانواده های قربانیان حادثه روز گذشته کابل

سازمان ملل

اعضای شورای امنیت مراتب همدردی و تسلیت خود را به خانواده های قربانیان و مردم و دولت افغانستان اعلام کردند و اتحاد مردم افغانستان را تنها راه حل مشکلات کنونی کشور دانستند.

پانزده عضو شورای امنیت با صدور بیانیه ای در این باره اعلام کردند: اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به شدت نگران تهدیدات گروه های مسلحانه تروریستی طالبان، القاعده، داعش و گروههای مسلح غیر قانونی علیه مناطق محلی در مناطق مختلف افغانستان است. اعضای شورای امنیت همچنین بر ضرورت بازداشت و محاکمه عاملان، سازمان دهندگان و حامیان مالی این گونه اقدامات تروریستی تاکید می کنند.

در ادامه بیانیه شورای امنیت آمده است: اعضای شورای امنیت مطابق با وظایف خود بر اساس حقوق بین الملل و قطعنامه های شورای امنیت، از همه کشورها می خواهند فعالانه با مقام های افغانستان در این زمینه مبارزه با تروریزم و افراط گرایی همکاری کنند. تروریزم در همه اشکال آن، اقدامی جنایتکارانه است که هرگز نمی توان آن را توجیه کرد. تروریزم نباید به هیچ مذهب، ملیت، شهروندی و یا گروههای قومی ربط داده شود و گروه های تروریستی با افراط گرایی رابطه مستقیم دارند.

همچنین در بیانیه شورای امنیت بر ضرورت مبارزه با تروریزم با همه ابزارهای ممکن توسط همه کشورها و مطابق با منشور سازمان ملل تاکید شده است.

در پایان این بیانیه؛ اعضای شورای امنیت مراتب همدردی و تسلیت خود را به خانواده های قربانیان و مردم و دولت افغانستان اعلام کردند و اتحاد ملت افغانستان را تنها راه حل مشکلات کنونی کشور دانستند.

یک عامل انتحاری روز گذشته (چهارشنبه) با حمله به یک مرکز پولیس واقع در شرق کابل؛ موجب کشته شدن پانزده نفر و زخمی شدن دهها تن دیگر شد.

در حالی که یک بم گذار دیگر پس از آنکه تلاش می کرد وارد تعمیر پولیس افغانستان شود، توسط نیروهای پولیس متوقف و بازداشت شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار