افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 11 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

ابراز نگرانی شماری از وکلا و سناتوران از ایجاد خیمه های تحصن در کابل

شورای ملی

شماری از وکلا و سناتوران کابل در شورای ملی در دیدار با رئیس جمهور اشرف غنی گفتند که راه بندی ها و ایجاد خیمه ها در مسیر رفت و آمد مردم، سبب مشکلات آنان می گردد.

در این دیدار عبدالقادر ځاځی وطن دوست، قیس حسن و انجنیر ذکریا ذکریا به نمایندگی از دیگران صحبت کردند و مراتب تسلیت و همدردی شانرا به رئیس جمهور و ملت افغانستان بخاطر رویداد های اخیر تروریستی ابراز داشته، و حمایت های خویش را از برنامه های حکومت اعلام نمودند.

وکلای مذکور گفتند که تظاهرات حق مدنی همه شهروندان است، اما راه بندی ها و ایجاد خیمه ها در مسیر رفت و آمد مردم، سبب مشکلات آنان می گردد. آنها افزودند که در این خصوص شکایاتی زیادی از موکلین خویش و همچنان برخی از نهادها مانند شفاخانه ایمرجنسی دریافت کرده اند و موجودیت این خیمه ها مایه نگرانی شان می باشد.

وکلا و سناتوران کابل در شورای ملی خاطرنشان کردند که تظاهرات باید در چارچوب قانون باشد و از حکومت خواستند، تا به خواستهای آنان در چارچوب قانون توجه نماید، تا این مشکل هر چه عاجل حل گردد.

رئیس جمهور غنی پس از استماع صحبت های آنان، ضمن ابراز تسلیت به وکلا و سناتوران کابل در شورای ملی، از آنان بخاطر حمایت از برنامه های حکومت تشکری نمود.

رئیس جمهور گفت که ما در هفته جاری با اقشار مختلف شهروندان کابل دیدار می کنیم. وی افزود که حمله تروریستی اخیر در شهر کابل، بخاطر جلوگیری از برگزاری نشست کابل بود و دشمنان نمی خواستند افغانستان میزبان چنین کنفرانس مهم بین المللی باشد.

رئیس جمهور کشور گفت که در این شرایط نیاز به اجماع داریم، هم در رابطه به شرایط سیاسی و هم وضعیت کابل، تا بتوانیم امنیت بیشتر را در کابل تامین نمائیم.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد که ما همیشه خواست های معقول شهروندان خویش را شنیده ایم و آمادگی برای شنیدن آن داریم. وی افزود که حاکمیت قانون که از جمله مسئولیت های مهم ما می باشد و خواست مردم نیز است، باید در عمل اجرا شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار