افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 14 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

ابراز نگرانی سازمان ملل از خشونت کوچی ها….

سازمان ملل متحد از خشونت های اخیر کوچی ها در ولسوالی های بهسود میدان وردک ابراز نگرانی کرد.

نیکولای هیسم معاون نماینده ویژه سازمان ملل متحد درامور افغانستان با سفر به ولایت میدان وردک از دولت افغانستان خواسته که هر چه عاجل تر به این خشونت ها پایان دهند.

نیکولای هیسم معاون نماینده ویژه سازمان ملل متحد درامور افغانستان دیروز در سفر به ولایت میدان وردک ضمن ابراز نگرانی از ادامه خشونت ها در ولسوالی های بهسود و دایی مرداد خواهان پایان دادن به این خشونت ها شد .

معاون نماینده ویژه سازمان ملل درامور افغانستان از دولت خواست که باید راه مناسبی را برای پاین دادن به این خشونت های مرگبار جستجو و هر چه زودتر با رسیدگی به درخواست دو طرف به این خشونت ها پایان دهد.

وی هم چنین در این سفر با مقامات محلی ، بزرگان قومی و نماینده های کوچی و هزاره های ولسوالی های بهسود و دایی مرداد دیدار کرد.

وی در این دیدار پس از بررسی اوضاع از طرف های درگیر خواست تا هر چه زودتر به این اعمال خشونت آمیز علیه یکدیگر پایان دهند و به دولت اجازه دهد تا از مجراهای قانونی و حقوقی به این معضل رسیدگی کند.

این در حالی است که هفته گذشته ایمل فیضی سخنگوی رئیس جمهور در یک کنفرانس خبری گفت در حوادث بهسود از نام کوچی ها استفاده سیاسی صورت می گیرد و مخالفان دولت نیز در حوادث اخیر بهسود دست دارند.

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار