افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 22 آوریل , 2018 لینک کوتاه خبر :

ابراز نگرانی حکمتیار از تکرار تجربه تلخ انتخابات گذشته!

گلبدین حکمتیار

گلبدین حکمتیار گفت: برخی‌ از مقامات حکومت و سفارتخانه‌ کشورهای خارجی در کابل تلاش می‌کنند تا مانند انتخابات گذشته تقلب گسترده انجام دهند.

در حالی که قرار است به زودی پس از انتخابات ولسی جرگه، انتخابات ریاست جمهوری نیز برگزار شود اما گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی از تکرار تجربه تلخ انتخابات گذشته ابراز نگرانی کرد.

وی بدون نام بردن از فرد مشخصی، مقامات حکومت را به تلاش برای تقلب در انتخابات متهم کرد.

حکمتیار در دیدار با بزرگان اقوام در کابل گفت: برخی‌ از مقامات حکومت وحدت ملی و سفارتخانه‌ کشورهای خارجی در کابل تلاش می‌کنند تا مانند انتخابات گذشته تقلب گسترده انجام دهند.

رهبر حزب اسلامی که پیش از این بارها در جدال حکومت وحدت ملی با حزب جمعیت اسلامی از ریاست جمهوری حمایت کرده بود اکنون مقامات حکومت را به تلاش برای دخالت در انتخابات متهم کرده است.

در پی فشارهای احزاب سیاسی بر حکومت وحدت ملی برای اعمال اصلاحات در کمسیون انتخاباتی در یک سال گذشته رهبر حزب اسلامی همواره با این تلاش‌ها مخالفت کرده بود.

حکمتیار در حالی مقامات حکومت وحدت ملی را به تلاش برای دخالت در انتخابات متهم کرده است که پیش از این همواره از سیاست‌های انتخاباتی حکومت وحدت ملی حمایت می‌کرد.

برخی از کارشناسان بر این باورند که حزب اسلامی در انتخابات از سوی حکومت وحدت ملی حمایت خواهد شد و به همین دلیل حکمتیار تمایلی به برگزاری انتخابات شفاف ندارد.

 1. Tahmina Tanin :

  این کاکا گک یکبار مردم را اپریل فول کرد و گفت که میخواهد که در دانشگاه مضامین ساینسی را تدریس کند !!! این مریض روانی را به انتخابات چه!!!!!!!!!!!!

 2. Yaqoob Khan Afzali :

  امسال و سال آینده، سال‌های انتخاباتی اند؛ هر کسی به فکر راه‌یافتن به شورای ملی و ارگ است. جریان‌های مختلف نیروی سیاسی، اجتماعی و مالی خود را برای کسب قدرت در نهادهای مذکور بسیج خواهند کرد. اما متأسفانه با توجه به تجربه‌ی انتخابات در چند سال گذشته باید گفت که کاندیداهای کمتر به برنامه و تغییرات ملموس در زنده‌گی مردم اهمیت می‌دهند .منجمله کثافتهای هم اند که به فکر کسب قدرت و فروش بیشتر این سر زمین اند

 3. Liev Liave :

  تو در انتخابات گزشته کجا بودی در غار بودی

 4. علی احمد نظری :

  چه میخاحی ازجان افغان ها

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار