افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 16 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

ابراز رضایت عبدالله عبدالله از ناتو در افغانستان

عبدالله عبدالله

دکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، روز گذشته با جیمز متیس وزیر دفاع ایالات متحده امریکا در پنتاگون ملاقات کرد.

در این نشست، رییس اجراییه از همکاری‌ها و قربانی‌های حکومت و مردم ایالات متحده امریکا، به ویژه قوای مسلح این کشور در مبارزه با دهشت‌افگنی و کمک به مردم افغانستان سپاس‌گزاری و قدردانی نمود.

رییس اجراییه کشور اعلان استراتیژی جدید ایالات متحده امریکا برای افغانستان و منطقه را یک گام مهم، ارزنده و تاریخی تلقی کرد.

دوکتور عبدالله عبدالله ابراز امیدواری نمود که در سایه این طرح نو و همکاری‌های جدی میان دو کشور ، افغانستان و منطقه به طرف ثبات و استقرار حرک نماید.

در این نشست، همچنان پیرامون آخرین تحولات امنیتی کشور، تعهدات و راهبرد منطقوی جدید امریکا بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

وزیر دفاع امریکا در این نشست از تعهدات اخیر کشورهای ناتو برای افغانستان و مبارزه با دهشت افگنی اظهار خرسندی نمود و این حرکت را نشانه ارزشمندی از حمایت بین‌المللی و پیام به موقع به طالبان و حامیان آن گروه قلمداد نمود.

رییس اجراییه از حمایت امنیتی ایالات متحده و کشورهای عضو ناتو ابراز امتنان نمود و تاکید کرد که اکثریت مردم افغانستان موثریت و اهمیت این اقدام را درک می‌نمایند.

هر دو طرف در صحبت‌های خویش بر صلح با جریان‌های صلح‌طلب نیز تاکید کردند و یگانه راه رسیدن به رفاه و ترقی را دست یابی به صلح و یکدیگر پذیری در سایه نظام و پاس‌داری ارزش‌های به دست آمده در سالیان اخیر دانستند.

جانبین همچنان بر ادامه مبارزه با فساد و تدویر انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری‌عادلانه‌، شفاف و سراسری در خلال دو سال آینده تاکید نمودند.

جیمز متیس برنامه اصلاحات و پیشرفت در میثاق جدید همکاری‌ میان امریکا و افغانستان را قناعت‌بخش خواند و اطمینان داد که ایالات متحده در عملی کردن آن گام‌ برمی‌دارد.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار