افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 7 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

ائتلاف ضدجنگ انگلیس خواستار خروجی فوری نظامیان خارجی از افغانستان شد

این تشكل ضدجنگ در بیانیه خود با اشاره به كشته شدن شش نظامی انگلیسی در جنوب افغانستان گفت: اعلام خروج فوری نیروهای خارجی از افغانستان توسط ناتو تنها راه پایان دادن به وضعیت اسفبار آن كشور است.

‘ائتلاف جنگ را متوقف كنید’ تاكید كرد: مردم افغانستان باید خودشان آینده كشورشان را ترسیم كنند… نباید جان انسان های بیشتری در این مداخله نظامی محكوم به ناكامی، به هدر برود.

در ادامه بیانیه آمده است: افزایش حملات به نیروهای خارجی در افغانستان از جمله در مناطق به اصطلاح امنی نظیر كابل، نشان می دهد كه ناتو كنترل خود را در مناطق مختلف آن كشور از دست داده است.

‘در هفته های اخیر ما شاهد گسترده ترین تظاهرات های ضدناتو در مناطق مختلف افغانستان بودیم كه به دلیل آتش زدن قرآن توسط نیروهای خارجی برگزار شد… مخالفت عمومی با نیروهای اشغالگر روز به روز در حال افزایش است و مذاكرات با دولت حامد كرزی نیز به بن بست رسیده است.’

گروه موسوم به ‘افغان های طرفدار صلح’ در انگلیس نیز امروز با انتشار بیانیه ای خواستار پایان فوری اشغال افغانستان شد تا افراد بیشتری در این جنگ بی نتیجه كشته نشوند.

در حالی كه گروههای ضدجنگ خواستار خروج فوری نیروهای نظامی انگلیس از افغانستان هستند، دیوید كامرون نخست وزیر این كشور روز چهارشنبه باردیگر تاكید كرد كه نیروهای نظامی تا پایان سال 2014 در افغانستان باقی خواهند ماند.

وی مدعی شد كه حضور این نیروها در افغانستان برای امنیت ملی انگلیس ضروری است.

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار