بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 18 جدی , 1396 لینک کوتاه خبر :

آیا والی بلخ به فعالیتش ادامه خواهد داد؟!

عطا محمد نور

به گزارش افغان تلکس، عطامحمد نور رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی در چند روز اخیر بارها تاکید کرده است تا زمانی که ارگ ریاست جمهوری با ما توافق نکند؛ من‌حیث والی بلخ به فعالیت ادامه خواهد داد.

با وجود راپور‌هایی از برگزاری نخستین دور از مذاکرات بین ارگ ریاست جمهوری و هیئت رهبری حزب جمعیت اسلامی اما یک منبع دولتی گفت: هیچ مذاکراتی تاکنون بین دو طرف صورت نگرفته و ارگ ریاست جمهوری درباره تعین انجنیر داود من‌حیث والی بلخ جدی است.

این در حالی است که محمداسماعیل عضو شورای رهبری حزب جمعیت اسلامی برگزاری نخستین دور از مذاکرات این حزب با ارگ ریاست جمهوری را تایید کرده است.

وی تصریح کرده بود در نخستین دور از این مذاکرات آنها پیشنهادهای خود را به تیم مذاکره کننده ارگ ریاست جمهوری سپرده‌اند، اما تا کنون پاسخ رسمی دریافت نکرده‌اند.

اسماعیل اظهار داشت: درخواست حزب جمعیت اسلامی اجرایی شدن کامل توافقنامه سیاسی تشکیل حکومت وحدت ملی است.

به گفته این عضو ارشد حزب جمعیت اسلامی، اشرف غنی پیشنهادهای آنها را نخواهد پذیرفت بنابراین عطامحمدنور من‌حیث والی بلخ به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

از سوی دیگر، برخی از منابع نیز در جمعیت اسلامی از برگزاری دو دور از مذاکرات بین ارگ ریاست جمهوری و حزب جمعیت اسلامی خبر داده و قرار است دور سوم این مذاکرات نیز به زودی برگزار شود.

پیش از نیز برخی از رسانه‌ها راپور دادند که حزب جمعیت اسلامی در مقابل کناره گیری عطامحمدنور از ولایت بلخ، خواستار تعین داکتر مهدی من‌حیث وزیر فرهنگ، ستارمراد من‌حیث سفیر در ایران و عطامحمد نور من‌حیث مشاور ارشد در امور امنیتی شده است.

با این حال، حنیف‌اتمر مشاور شورای امنیت ملی در واکنش به این موضوع اعلام کرد که چنین درخواستی تا کنون مطرح نشده است.

اتمر در تویتر خود نوشت: شماری از رسانه‌ها به نقل از یک منبع معتبر دولتی خبرهایی را نشر کردند مبنی بر اینکه حزب جمعیت اسلامی افرادی را برای مذاکرات درباره تقرّر بعضی افراد در سمت‌های دولتی را پیشنهاد کرده بود. این خبر حقیقت ندارد و ما آن را تکذیب می‌کنیم.

پیش از این گفته شده بود که صلاح‌الدین ربانی ، محی‌الدین مهدی ، ستار مراد و واقف حکیمی به نمایند‌گی از حزب جمعیت اسلامی و حنیف اتمر ، معصوم ستانکزی و عبدالسلام رحیمی به نمایند‌گی از اشرف غنی گفت‌وگو خواهند کرد.

این در حالی است که عطامحمد نور امروز در یک کنفرانس خبری تصریح کرد تا زمانی که مذاکرات حزب جمعیت اسلامی با ارگ ریاست جمهوری نهایی نشود از مقام ولایت بلخ کناره گیری نخواهد کرد.

 1. ناشناس :

  چرا کسانیکه وطن فروش است اعدام نمیشود اتمر که برای پنجاه سال وطن را برای پسران همه خود فروخته چرا اعدام نمیشود که استاد عطاه محمد نور اعدام شود اتمر وطن فروش اعدام شود

 2. بلی حتما به توکل خدا..اول خدا..دوم آقای نورهست که ماهستم وآرام هستم

 3. بله ان شاالله ک خواهد ماند زندباد استاد محترم عطامحمد نور لعنت بردوشمنایش

 4. نه انشاالله یک روز شاید توسط نسل اگاه اعدام خواهد شد

 5. افغان تلکس یعنی غنی تلکس

 6. اگر ادامه ندهد هم خودش تباه میشود وههم مردم را به تباهی میدهد

 7. نه یک روز هم بیدون موافقه جنرال عطا حکومت کرده نمی توانی

 8. صد درصد به کس اجازه نمی‌دهد که حکومت کند

 9. به کمک خدا والی است و انشالا والی باقی خواهد ماند یا به زور یا به زر

 10. استاد به شمال سپهر است

 11. بلی ادمه داده منبعدهمادامه خواهدداد

 12. هر كس براي مطلب خويش دلبري كند

 13. تاوختي كه بادارش امرتوقف بدهد

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
آخرین اخبار