افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 7 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

آیا طالبان از جنایات در قندوز تبرئه میشوند؟

درحالی فاجعه سنگین و غمبار سقوط قندوز وارد دهمین روز خود گردیده است، همچنان زوایای پنهان و لایه های زیرین آن درحال کشف و بررسی است و اگر بدین منوال پیش برود دیرزمانی نمی گذرد که گناه از گردن طالبان ساقط می شود و تبرئه می گردند.

 

اینک در میزگردها و نشست های تحلیلی پس از خاکستر شدن قندوز در آتش طمع طالبان و بی مسوولیتی مسوولان، زمزمه های دست داشتن مزدوران در افشای نام قربانیان قندوز و به عبارتی وجود ستون پنجم در استخبارات و امنیت کشور بالا گرفته است.

 

اینکه به وضاحت و صراحت ادعا می شود که جاسوسانی در لابلای افراد مطلع و مسوول و احتمالا امنیتی حضور دارند که لیست افراد مورد تجاوز و نیز لیست افراد مورد کشتار بی رحمانه را در اختیار طالبان قرار می دهند؛ نکته ای تکان دهنده و نیازمند تامل است.

 

اگر براستی عاملان اصلی قتل افغانستانی ها، خود افغانستانی ها هستند و طالبان فقط و فقط اجرا کننده ی اوامر باشند؛ پس چه تفاوتی میان این مزدوران خاین مسوول افغانستانی با استخبارات و شورای کویته و پیشاور پاکستانی وجود دارد؟ این به نوعی فرافکنی در بازی با جان مردم ملکی و اردوی ملی است.

 

تجربیات مشابه حملات انتحاری و ترورها و انفجارها و سقوط ولسوالی ها و فرار زندانیان و قاچاق اشیاء قیمتی و مواد مخدر و انسان و همه خطاهای نابخشودنی که تاکنون از آدرس طالبان و در واقع با همکاری و هماهنگی ناتو و مسوولان امنیتی و ارگ نشینان سر زده است؛ می تواند…

 

می تواند برادرکشی هایی باشد که نقاب مخالفان مسلح را بر چهره گذاشته است و فرصت رفع اتهام را از پاکستان و تحریک طالبان بدهد و نیز نماد نفرت بار افغانستانی های قدرتمندی باشد که کمر به قتل یکدیگر بسته اند.

 

قندوز درحالی به خاک و خون کشیده شد که اینک نیروهای امنیتی در غزنی و تخار و بغلان و هرات تهدید امنیتی شده اند و به حالت آماده باش درآمده اند ولی این قصه سر دراز دارد و به این تعداد قربانی ختم نمی شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار