افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 18 آوریل , 2018 لینک کوتاه خبر :

آیا روسیه در خصوص حضور داعش در افغانستان اغراق می کند؟

روسیه

جان نیکلسون در مصاحبه با بی.بی.سی اظهار داشت روسیه در خصوص حضور داعش در افغانستان اغراق می کند.

به نقل از سایت دیپلومات، این موضوع که امریکا حضور داعش در افغانستان را تسهیل می نماید با قوت از سوی روسیه پیگیری می شود.

در این گزارش آمده است وزیر امور خارجه روسیه، سرگی لاوروف در 20 فِبریوری 2018 با همتای پاکستانی خود، خواجه محمد آصف دیدار و طرفین در خصوص تهدیدات ناشی از داعش در افغانستان بحث و تبادل نظر نمودند. لاوروف در کنفرانس خبری خود پس از این دیدار اظهار داشت حضور داعش در مناطق شمالی و شرقی افغانستان بسیار نگران کننده می باشد و در ادامه مدعی شد هزاران تروریست داعشی در سراسر افغانستان حضور دارند. اظهارات وزیر خارجه روسیه در خصوص داعش با انتقاد گسترده مقامات امریکایی رو به رو شد. قوماندان نیروهای عملیات قاطع ناتو در افغانستان، جان نیکلسون در مصاحبه با بی.بی.سی اظهار داشت روسیه در خصوص حضور داعش در افغانستان اغراق می کند تا از این طریق بتواند کمک های نظامی خود به نیروهای طالبان را توجیه نماید. کپیتان نیروی بحری امریکا، تام گریسبَک نیز ضمن موافقت با اظهارات جان نیکلسون اعلام نمود که شواهد کمی در خصوص حضور گسترده ی تکفیری های داعش در افغانستان وجود دارد.

دپلومات می نویسد اغراق های مکرر روسیه در خصوص حضور داعش در افغانستان ارتباط تنگاتنگی با تحکیم اوضاع داخلی در روسیه از سوی ولادیمیر پوتین و اهداف سیاست خارجی وی دارد. سیاستمداران روسی بر تهدیدات ناشی از داعش تاکید می کنند تا ملی گرایان ضد غربی در روسیه را به اشتراک دپلوماتیک در موضوع افغانستان ترغیب نمایند و از سویی موجب تقویت اتحاد مسکو با کشورهای آسیای مرکزی شده و زمینه های مشترکی را با پاکستان برای حل و فصل بحران سیاسی افغانستان ایجاد نماید.

  1. فیض احمد عظیمی :

    ماراچه به سیاست

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار