افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 26 ژانویه , 2016 لینک کوتاه خبر :

آیا خبر کشته شدن ملا فضل الله صحت دارد؟

رسانه های پاکستانی به نقل از برخی گزارش های تایید نشده اعلام کردند که ملا فضل الله به تازگی در جریان حمله یک فروند هواپیمای بدون سرنشین امریکا کشته شده است.

رسانه های پاکستان از احتمال کشته شدن ملا فضل الله سرکرده اصلی گروه تروریستی طالبان پاکستان در خاک افغانستان خبر داده اند.رسانه های پاکستانی به نقل از برخی گزارش های تایید نشده اعلام کردند که ملا فضل الله به تازگی در جریان حمله یک فروند هواپیمای بدون سرنشین امریکا کشته شده است.

گزارش های تایید نشده حاکی است که هواپیمای بدون سرنشین امریکا محل اقامت ملافضل الله را در نقطه ای در خاک افغانستان هدف قرار داده و در این حمله پنج نفر از جمله یک زن که گفته می شود همسر ملافضل الله بوده و نیز یکی از پسران او کشته، شده اند.

چنین گزارش هایی بارها در گذشته منتشر شده اما تاکنون هیچ یک از آنها تایید نشده است.

پاکستان همواره از افغانستان و نیز نیروهای امریکایی خواستار جدیت در هدف قراردادن عوامل طالبان پاکستان به ویژه ملافضل الله در خاک افغانستان بوده و مدعی است که بسیاری ازعوامل اصلی طالبان پاکستان از جمله ملافضل الله در خاک افغانستان پناه گرفته اند.

در واکنش به این ادعای پاکستان سخنگوی وزیر دفاع ملی افغانستان گفته است، وقتی که القاعده، شبکه حقانی، شورای کویته، شورای پیشاور در خاک پاکستان حضور دارند چطور این کشور ادعا می کند که طالبان پاکستانی درخاک افغانستان پناه گرفته اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار