افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 24 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

آیا افغانستان در اعتراض به تصمیم ناتو در نشست این سازمان اشتراک نمی کند؟

نجیب‌الله آزاد

معاون سخنگوی ریاست جمهوری گفت که حکومت وحدت ملی انتظار دارد بر اساس قرارداد کابل-ناتو، در نشست هفته جاری این سازمان در بروکسل مسئله افغانستان و چگونگی تحت فشار قرار دادن طالبان بررسی شود.

نجیب‌الله آزاد گفته که هیئتی از دولت کابل در نشست آینده ناتو در بروکسل که با محوریت موضوع چگونگی ماموریت این سازمان در افغانستان نیز برگزار می‌شود، حضور نخواهد داشت.

 

پیش از این نیز، اشرف غنی به سرمنشی سازمان ناتو گفته بود که افغانستان با بازگشت دوباره عساکر ناتو به میدان‌های جنگ در کشورمان مخالف است اما خواستار افزایش فشار بر طالبان است تا زمینه برقراری صلح دایمی در کشور فراهم شود.

 

در حالی که مقامات امریکایی برای افزایش عساکر ناتو در افغانستان رایزنی می‌کنند اما حکومت بارها مخالفت خود با اعزام عساکر خارجی بیشتر به کشور را اعلام کرده و در عوض خواستار تجهیز نیروهای امنیتی افغان شده‌ است.

 

 

برخی از کارشناسان معتقدند که اختلاف نظر حکومت وحدت ملی با رویکرد سازمان ناتو در کشور و عدم محوریت موضوع افغانستان، ممکن است دلیل عدم حضور هیئت افغان در بروکسل باشد.

 

نجیب دانش سخنگوی وزارت امور داخله اعلام کرد که سازمان ناتو باید تجهیز نیروهای نظامی افغان را با تسلیحات سنگین و وسایل پیشرفته خاصتاً در نیروی هوایی کشور در اولویت قرار دهد.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار